شکست سد کنکور برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

شکست سد کنکور برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

سد کنکور برای 97 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد شکسته شد.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در این خصوص توضیحاتی ارائه داد: سد کنکور برای 97 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد شکسته شد، به طوریکه هر فردی خواهد توانست در هر رشته دلخواه در شهر خود تحصیل نماید.

مجتبی علوی فاضل ادامه داد: سد کنکور برای دانشجویان دانشگاه آزاد برداشته شده است و تمامی رشته محل های با آزمون و بدون آزمون این دانشگاه از مقاطع کاردانی تا دکترای حرفه ای دارای مجوز می باشند.

وی ادامه داد: بر اساس نمره اعلامی سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان علاقه مند در این دوره ها ضرورت دارد بعد اعلام نتایج اولیه با مراجعه به سامانه دانشگاه آزاد اسلامی یک انتخاب رشته جداگانه داشته باشند.

همچنین اعلام پذیرش با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اغلب در رشته های گروه پزشکی، کارشناسی پیراپزشکی(مثل پرستاری و علوم آزمایشگاهی) و کارشناسی غیرپزشکی در گروه فنی و مهندسی و علوم انسانی در واحدهای برتر دانشگاه(رقابت بیشتر از ظرفیت) خواهد بود.

به طور کلی معمولا سه تا چهار درصد کل رشته های دانشگاه آزاد رشته های پرطرفدار می باشند.

وی تصریح نمود: بر اساس جلسه کمیته سه نفره، مصوبات این کمیته به وزیر علوم ابلاغ شده است و طی جلسه ای که دانشگاه آزاد با وزارت علوم داشته، در مصوبه ای اعلام شده است، تمام پذیرش های این دانشگاه در سال های گذشته دارای مجوز بوده اند، اولین مرحله از ممیزی رشته های دانشگاه آزاد نیز در آبان سال گذشته صورت پذیرفته است که در این مرحله از ممیزی ها، نیازها و کمبود کد رشته محل ها تعیین و شناسایی شده است و فراخوان جذب هیات علمی این دانشگاه در راستای این ممیزی ها صورت خواهد پذیرفت، مرحله دوم ممیزی رشته های این دانشگاه نیز آغاز شده است و امید است بزودی و تا شهریور ماه نتایج آن اعلام گردد.

همچنین هر کدام از واحدهای این دانشگاه که استانداردهای مربوط به ارتقا سطح کیفی را اعمال ننموده باشند با آنها برخورد خواهد شد و حتی ممکن است ظرفیت کدرشته محل های برخی از این واحدها نیز صفر گردد، در این راستا پیش بینی می کنیم بر طبق ممیزی های این دانشگاه، ظرفیت برخی کدرشته محل ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا کاهش پیدا کند.

سخنگوی دانشگاه آزاد در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: امسال حدود 500 تا 550 هزار دانشجوی ورودی جدید در مهرماه سال 95 در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش می شوند، در مجموع دانشگاه آزاد سالانه در مقطع کارشناسی ارشد 170 هزار نفر، در مقاطع دکترا 10 تا 12 هزار نفر و در مقاطع کاردانی و کارشناسی نیز یک میلیون نفر پذیرش دانشجو خواهد داشت، همچنین داوطلبان دوره های با آزمون و بدون آزمون مقاطع کارشناسی ارشد این دانشگاه می توانند 100 کد رشته محل را انتخاب نمایند.

داوطلبان دوره های با آزمون مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترای حرفه ای این دانشگاه نیز می توانند 20 کد رشته محل را انتخاب نمایند، همچنین در مقاطع کارشناسی و کاردانی بدون آزمون نیز داوطلبان می توانند یک کد رشته محل را برای تحصیل انتخاب نمایند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...