اعلام تایید مجوز تمام کد رشته های پذیرش سال ۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی

اعلام تایید مجوز تمام کد رشته های پذیرش سال ۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد مجوز تمام کد رشته های پذیرش سال ۹۵ را دریافت نمود.

آقای مجتبی علوی فاضل سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در دفترچه های پذیرش این دانشگاه برای سال ۹۵ حتی یک رشته محل فاقد مجوز نیز وجود نخواهد داشت.

ایشان افزوند: کلیه رشته محل های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد از دوره های کاردانی تا دکترای حرفه ای دارای مجوز می باشند.

آقای علوی فاضل با بیان اینکه نخستین مرحله از ممیزی رشته های دانشگاه آزاد در آبان ماه سال گذشته انجام گرفته است، عنوان داشت: در این مرحله از ممیزی ها نیازها و کمبود کد رشته محل ها تعیین گردیده و شناسایی شده اند و فراخوان جذب هیئت علمی این دانشگاه در راستای این ممیزی ها انجام گرفت.

سخنگوی دانشگاه آزاد تصریح کرد: همچنین مرحله دوم ممیزی رشته های این دانشگاه هم شروع شده است و امیدوار هستیم به زودی و تا شهریورماه نتایج آن اعلام گردد.

آقای علوی فاضل بیان نمود : هر کدام از واحدهای این دانشگاه که استانداردهای مربوط به ارتقا سطح کیفی را اعمال ننموده اند با آنان برخورد جدی خواهد شد و حتی ممکن است ظرفیت کدرشته محل های بعضی از این واحدها نیز صفر شود.

ایشان در ادامه گفتند: پیش بینی خواهد شد طبق ممیزی های این دانشگاه، ظرفیت بعضی از کدرشته محل ها در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا کاهش یاید، چراکه نمی خواهیم کیفیت فدای کمیت گردد.

علوی فاضل بیان داشت: ملاک و معیار دانشگاه آزاد، اجرای قانون می باشد و در قوانین آمده است رشته های این دانشگاه و حتی رشته های دیگر دانشگاه های کشور طبق ضوابط دفاتر شورای گسترش وزارتخانه های علوم و بهداشت تصویب می گردد ولی بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، چنانچه این دو وزارتخانه برای تصویب رشته های دانشگاه ها زمان زیادی را صرف نمایند و رسیدگی انجام نگیرد، کمیته سه نفره متشکل از نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم یا بهداشت و نماینده دانشگاه آزاد خواهند توانست رشته ها را مصوب نمایند.

آقای علوی بیان کرد: بر اساس جلسه کمیته سه نفره، مصوبات این کمیته به وزیر علوم ابلاغ شده است و طی جلسه ای که دانشگاه آزاد با وزارت علوم داشته است، در مصوبه ای اعلام گردیده است کلیه پذیرش های این دانشگاه در سال های گذشته دارای مجوز بوده اند.

ایشان گفت: همینطور بر اساس آخرین جلسه دانشگاه آزاد با وزارت علوم در مصوبه ای اعلام گردیده که مدارک فارغ التحصیلان این دانشگاه معتبر می باشد و طبق این قانون قرار است فرم جدید مدارک فارغ التحصیلان این دانشگاه تدوین گردیده و در این فرم به قانون مجلس شورای اسلامی مبنی بر تصویب بعضی از کدرشته محل های این دانشگاه توسط کمیته سه نفره اشاره می شود.

در خاتمه سخنگوی دانشگاه آزاد با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مرحله دوم ممیزی رشته های این دانشگاه به اتمام رسیده است، خاطر نشان کرد : به زودی نتایج نهایی این ممیزی اعلام می شود .

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...