راه اندازی کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای

راه اندازی کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای

کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای برای اولین بار در کشور راه اندازی خواهد شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در این خصوص اظهار نمود: در تلاش هستیم تا مقطع کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای را در این دانشگاه راه اندازی نماییم اما کارشناسی در این مرکز علمی با سایر دانشگاه ها متفاوت خواهد بود.

مسعود شفیعی بیان داشت: در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه کشور تصویب شده بود که حدود ۴۰ درصد دانشجویان ایران باید به عنوان تکنیسین تربیت گردند، بنابراین افزایش تربیت نیروی انسانی ماهر و به اصطلاح «آچار به دست» یک امر ضروری است.

لذا این نیروها همان تکنیسین‌هایی هستند که دوره‌های ۲ ساله کاردانی را با موفقیت طی نموده اند. تربیت این نیروها در نظام کلاسیک آموزشی کشور، بر عهده دانشگاه فنی و حرفه‌ای می باشد و وظیفه آموزش‌های غیرکلاسیک را سازمان فنی و حرفه‌ای وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی عهده دار است.

شفیعی افزود: ما نمی‌خواهیم با سایر دانشگاه‌ها موازی کاری کنیم، لذا به این نتیجه رسیده ایم که دوره‌های جدید دو ساله برای تکنیسین شدن کافی نیست برای همین دوره کارشناسی فنی و حرفه ای را طراحی نموده ایم و بنا داریم رشته‌های کارشناسی فنی‌و حرفه‌ای را با کیفیت دانشگاه‌های مشابه در کشورهایی مانند آلمان و اتریش ارتقاء داده تا دانشجویان‌ به مهارت‌های سطح بالای فنی‌وحرفه‌ای دست پیدا نمایند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خاطرنشان نمود: در کشورهای پیشرفته به ازای هر ۵ نفر تکنیسین کاردان، یک کارشناس وجود دارد که در کشور ما این نسبت برعکس است. حال آن که حتی یک تکنیسین ماهر و مؤثر در چرخه اقتصادی کشور، به مراتب بهتر از فارغ التحصیل دکتری است که جایگاهی در بازار کار ندارد.

وی در نهایت اضافه نمود: با ابلاغیه سال گذشته سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به مراکز تحت مدیریت خود مبنی بر لزوم استفاده از تولیدات داخلی، ۲۸۰ میلیارد ریال لوازم و تجهیزات تولید داخلی خریداری شده است که ۸۰ میلیارد ریال صرفه جویی برای دانشگاه به همراه داشته است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...