راه اندازی کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای

راه اندازی کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای

کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای برای اولین بار در کشور راه اندازی خواهد شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در این خصوص اظهار نمود: در تلاش هستیم تا مقطع کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای را در این دانشگاه راه اندازی نماییم اما کارشناسی در این مرکز علمی با سایر دانشگاه ها متفاوت خواهد بود.

مسعود شفیعی بیان داشت: در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه کشور تصویب شده بود که حدود ۴۰ درصد دانشجویان ایران باید به عنوان تکنیسین تربیت گردند، بنابراین افزایش تربیت نیروی انسانی ماهر و به اصطلاح «آچار به دست» یک امر ضروری است.

لذا این نیروها همان تکنیسین‌هایی هستند که دوره‌های ۲ ساله کاردانی را با موفقیت طی نموده اند. تربیت این نیروها در نظام کلاسیک آموزشی کشور، بر عهده دانشگاه فنی و حرفه‌ای می باشد و وظیفه آموزش‌های غیرکلاسیک را سازمان فنی و حرفه‌ای وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی عهده دار است.

شفیعی افزود: ما نمی‌خواهیم با سایر دانشگاه‌ها موازی کاری کنیم، لذا به این نتیجه رسیده ایم که دوره‌های جدید دو ساله برای تکنیسین شدن کافی نیست برای همین دوره کارشناسی فنی و حرفه ای را طراحی نموده ایم و بنا داریم رشته‌های کارشناسی فنی‌و حرفه‌ای را با کیفیت دانشگاه‌های مشابه در کشورهایی مانند آلمان و اتریش ارتقاء داده تا دانشجویان‌ به مهارت‌های سطح بالای فنی‌وحرفه‌ای دست پیدا نمایند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خاطرنشان نمود: در کشورهای پیشرفته به ازای هر ۵ نفر تکنیسین کاردان، یک کارشناس وجود دارد که در کشور ما این نسبت برعکس است. حال آن که حتی یک تکنیسین ماهر و مؤثر در چرخه اقتصادی کشور، به مراتب بهتر از فارغ التحصیل دکتری است که جایگاهی در بازار کار ندارد.

وی در نهایت اضافه نمود: با ابلاغیه سال گذشته سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به مراکز تحت مدیریت خود مبنی بر لزوم استفاده از تولیدات داخلی، ۲۸۰ میلیارد ریال لوازم و تجهیزات تولید داخلی خریداری شده است که ۸۰ میلیارد ریال صرفه جویی برای دانشگاه به همراه داشته است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...