گذری بر معرفی کامل رشته مهندسی برق و‌ گرایش های آن

گذری بر معرفی کامل رشته مهندسی برق و‌ گرایش های آن

قسمت سوم- معرفی مهندسی برق گرایش مخابرات

یكی از بهترین تعاریفی كه از مهندسی برق ارائه شده است، این است كه محور اصلی فعالیت های مهندسی برق، تبدیل یك سیگنال به سیگنال دیگر می باشد. كه البته این تبدیل سیگنال ممكن است شكل موج ولتاژ یا شكل موج جریان و یا تركیب دیجیتالی یك بخش از اطلاعات باشد.

مهندسی برق شامل 4 گرایش است كه در ادامه به صورت اجمالی مورد بررسی آنها قرار خواهند گرفت و در قسمت های بعدی به تفصیل مورد بحث قرار خواهند گرفت.

* معرفی گرایش مخابرات مهندسی برق:

هدف از مهندسی مخابرات ارسال و انتقال اطلاعات از یک نقطه به نقطه دیگر است كه این اطلاعات می توانند به صوت، تصویر یا داده های كامپیوتری مربوط باشند.

یکی از اساتید مهندسی برق در مورد شاخه های مختلف گرایش مهندسی برق اظهار نمود:

گرایش های مهندسی مخابرات شامل دو گرایش میدان و سیستم است، كه در گرایش میدان، دانشجویان با مفاهیم میدان های مغناطیسی، امواج، ماكروویو، آنتن و موارد مشابه دیگر آشنا می شوند تا بتوانند مناسب ترین وسیله را برای انتقال موج از نقطه ای به نقطه دیگر بیابند.

شایان ذکر است که یكی از فعالیت های عمده مهندسی مخابرات گرایش سیستم، طراحی فلیترهای مختلفی است كه قادر می باشند امواج مزاحم شامل صوت یا پارازیت را از امواج اصلی تشخیص داده و آنها را حذف نمایند تا تنها امواج اصلی از آنتن دریافت شوند.

همچنین امروزه با توسعه مخابرات بی سیم، ارتباط نزدیكتری بین دو گرایش میدان و سیستم ایجاد شده است. به عنوان مثال در گوشی تلفن همراه ما هم تجهیزات مربوط به مدارهای مخابراتی و هم تجهیزات مربوط به فرستنده و هم آنتن گیرنده را دارا می باشیم. از همین رو یك مهندس مخابرات امروزه باید از هر دو گرایش بخوبی اطلاع داشته باشد تا بتواند یك دستگاه بی سیم را طراحی نماید.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...