درآمدی بر معرفی رشته مهندسی دریایی

درآمدی بر معرفی رشته مهندسی دریایی

مقدمه:

در ان زمان با علم به اینکه دیگر ساخت و تعمیر کشتی یک فن نیست بلکه یک علم و دانش است. می توان گفت مقدمه و شروعی بود برای تولد رشته ی مهندسی دریایی در قرن های بعد. دانشی که نمی توان به تجربه و با گذر ایام فرا گرفت بلکه نیاز به تحصیلات کلاسیک و دانشگاهی دارد، نیازی که به تولد رشته مهندسی دریا منجر شده است.

 رشته مهندسی دریا در کشور ما نیز با این که یک رشته کاملا جدید می باشد اهمیت و جایگاه ویژه ای را  دارا است زیرا کشور ما در حدود 2600 متر مرز آبی دارد که 2000 کیلومتر آن در جنوب کشور و به آب های آزاد دنیا متصل می باشد. اهمیت این مرز آبی هنگامی مشخص می شود که بدانیم از بین راههای حمل و نقل زمینی، هوایی  و دریایی، حمل و نقل دریایی مقرون به صرفه تر است و به همین علت90% صادرات غیرنفتی و تقریباً تمامی صادرات نفتی کشور از طریق کشتی ها صورت می گیرد. همچنین توسعه ناوگان دریایی علاوه بر حمل و نقل کالاهای مورد نیاز کشور، عامل حضور کشور ما در بازار حمل و نقل بین المللی و کسب درآمدهای ارزی بیشتری می گردد. گرایش های رشته مهندسی دریایی شامل مهندسی کشتی، کشتی سازی و دریانوردی می باشد.

معرفی گرایش مهندسی کشتی:

مهندسین کشتی به عنوان مدیر فنی کشتی؛ مسؤول نگهداری، تعمیر و راه اندازی موتور کشتی هستند و به همین علت دانشجویان رشته مهندسی کشتی پس از آموزش های تئوری یک دوره کارآموزی را بر روی کشتی های اقیانوس پیما در خارج از کشور خواهند گذراند.

 معرفی درس های رشته مهندسی دریایی در طی دوران تحصیل:

معرفی دروس مشترک در گرایش های مختلف مهندسی دریا:

شیمی و خواص مواد، مبانی مهندسی برق، رسمی فنی، استاتیک، ریاضی، معادلات دیفرانسیل، انتقال حرارت، کنترل اتوماتیک، محاسبات عددی، فیزیک مکانیک، فیزیک، دینامیک، مقاومت مصالح، ترمودینامیک، مکانیک سیالات، طراحی اجزاء و ماشین.

معرفی دروس تخصصی گرایش مهندسی کشتی:

آرشیتکت کشتی، کمک های اولیه، سیستم های انتقال قدرت، دریانوردی و ملوانی، شناخت کشتی، الکترونیک ارتباطات، ماشین دریایی، صافی های فرعی.

 معرفی گرایش مهندسی کشتی سازی:

کشتی سازی یک رشته بین رشته ای می باشد چرا که در ساخت یک کشتی، تخصص های متعددی مانند برق، متالورژی، مکانیک، عمران و ... مورد نیاز است. در این میان مهندس کشتی ساز، مسؤولیت محاسبات مربوط به بدنه کشتی، طراحی، ساخت و نظارت بر ساخت کشتی و تعمیرات آن را عهده دار است. در حقیقت هدف مهندسی کشتی سازی، طراحی کشتی ها به گونه ای می باشد  که توانایی حمل مقدار معینی بار و مقاومت و حرکت در دریای متلاطم را داشته باشند و با سرعتی معین حرکت نمایند. قابل ذکر است که با به عرصه آمدن کشتی های تندرو با بدنه های جدید و روش های جذب انرژی حاصل از جزر و مد امواج آب، افق های جدیدی را در این زمینه گشوده است.

معرفی دروس تخصصی مهندسی کشتی سازی:

آرشیتکت کشتی (مکانیک)، مهندسی دریا، فیزیک موج، علم مواد و شناخت فلزات، تکنولوژی کشتی، تحلیل سازه ها، آرشیتکت کشتی (استاتیک)، ریاضیات مهندسی. (بسیاری از درسهای این گرایش همراه با آزمایشگاه یا کارگاه است) ماشین های محرکه.

معرفی گرایش دریانوردی:

وظیفه یک مهندس دریانوردی هدایت و رهبری کشتی و مدیریت نیروی انسانی شاغل بر کشتی می باشد. به همین علت استادان رشته مهندسی دریا بر این باوراند که این رشته را نباید یکی از گرایش های مهندسی دریا به شمار آورد زیرا که یک مهندس دریا حرفه اش یک کار فنی یا مهندسی نیست بلکه به عنوان کاپیتان کشتی مسؤولیت راهبری و مدیریت کشتی را عهده دار است. دانشجویان دریانوردی با این که تاحدودی با مسایل فنی اشنایی پیدا می کنند اما مقدار قابل توجهی از درس هایشان با مسایل فنی ارتباطی ندارد. بعنوان مثال مطالعه آب و هوا، جغرافیا و چگونگی یافتن مسیرها از جمله درس های این گرایش می باشدکه ارتباطی با دروس رشته های مهندسی ندارد.

توانایی های لازم فارغ التحصیل رشته مهندسی دریایی:

یک مهندس کشتی یا دریانوردی به علت سفرهای دریایی گاه ماه ها در کنار خانوادهاش نخواهد بود. همچنین یک مهندس کشتی سازی نیز باید خود را برای محیط های ساحلی اماده نماید. به همین علت قبل از پذیرش نهایی در رشته های فوق از دانشجویان این گرایش آزمایشات پزشکی کامل به عمل می آید که در این میان سلامت دانشجویان دریانوردی بطور کاملا دقیق سنجیده شود زیرا این دسته از دانشجویان نباید ناتوانی هایی نظیر کوررنگی داشته باشند. از نظر علمی نیز دانشجویان مهندسی دریا در هر سه گرایش باید به زبان انگلیسی مسلط بوده و همچنین در دروس فیزیک و ریاضی قوی باشند. قابل ذکر است داوطلبان دختر تنها گرایشی را که می توانند در میان گرایش های مهندسی دریا انتخاب نمایند گرایش مهندس کشتی سازی می باشد.

موقعیت شغلی رشته مهندسی دریایی در ایران:

دانشجویان مهندسی کشتی طبق سفارش ارگان های خاصی همچون "شرکت کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران" پذیرفته می شوند و از همان اول بورسیه نهادهای دریایی می باشند و در نتیجه آینده شغلی آنها تضمین می باشد. در مورد موقعیت شغلی فارغ التحصیلان مهندسی کشتی سازی نیز باید خاطر نشان کرد تنها اگر کارخانه کشتی سازی "صدرا" در بوشهر با تمام ظرفیت خود راه اندازی شود، نیاز به 300 الی 400 فارغ التحصیل مهندسی کشتی سازی خواهد داشت. کارخانه "نکا" در شمال و "اروندان" در خلیج فارس نیز از دیگر کارخانه های مهم کشتی سازی ایران می باشند. علاوه بر کارخانه های فوق یک مهندس کشتی ساز می تواند در سازمان کشتی رانی و بنادر، وظیفه ساخت سکو های شناور را برعهده گرفته یا به عنوان مهندس ناظر بر حـُسن اجرای طرح های اجرایی نظارت نماید و بالاخره در صنایع دریایی به کارهای تحقیقاتی بپردازد. فارغ التحصیلان گرایش دریانوردی نیز بورسیه ارگان های دریایی کشور هستند و پس از آن گذراندن دوره ی کاراموزی خود که بر روی آب های خارج از کشور، در ناوگان ارگان بورس دهنده مثل "کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران" و "شرکت ملی نفت کش" مشغول به کار خواهند شد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...