معرفی رشته علوم تغذیه

معرفی رشته علوم تغذیه

رشته علوم تغذیه امروزه توانسته اهمیت و ارزش خود را به خوبی در جامعه بیش از پیش به نمایش بگذارد. به کمک علم رشته علوم تغذیه به ما می آموزد که تمام چیزهایی که می خوریم و می نوشیم به صورت مستقیم روی فعالیت جسمی و روحی ما تاثیر گذار است. به کمک این علم می توانید بیاموزید که تغذیه نادرست باعث بسیاری از بیماری ها می شود، به عنوان مثال چاقی، تصلب شرائین، اختلال های روده و معده و فشار خون ناشی از استفاده بی رویه غذاهای پرکالری، نمک وکمبود مواد سلولزی با استفاده بی رویه ویتامین ها در کودکان موجب کاهش یادگیری تحصیلی می شود و هم چنین باعث کم خونی، کوری، عقب ماندگی ذهنی و بیماری های بیشمار دیگر می شود.به کمک این علم می توان بررسی کرد که باید چه غذاهایی به چه میزان و در چه زمانی مصرف شود و یا اینکه هنگام مصرف غذا چه فرایندی روی مواد غذایی مصرف شده اتفاق می افتد تا عمل جذب و دفع رخ دهد. چون در برخی بیماری ها بعضی از مواد باید حذف یا بیشتر شود مثل بیماری گواتر که از کمبود ید ایجاد می شود.

توانایی های لازم در رشته علوم تغذیه:

کارشناسان تغذیه باید مانند پرستاران به کارهای خدماتی علامند باشند و دارای صبر وحوصله برای صحبت با بیماران باشند و دانشجویان علاقمند به داشتن مطب باید دارای 3 سال سابقه کار باشند. این دانشجویان باید به دروس زیست شناسی و شیمی که پایه دروس دانشگاهی این رشته است علاقمند باشند.

موقعیت شغلی رشته علوم تغذیه در ایران:

تا سالیان قبل دانش آموختگان  رشته علوم تغذیه حتی در بیمارستان ها هم جایگاه نداشتند اما در چند سال اخیر از زمانیکه به کارشناسان تغذیه اجازه مطب داده شد رشته علوم تغذیه توانست جایگاه ویژه ای در کشور پیدا کند. این رشته نیاز به همکاری تنگاتنگی بین پزشکان و متخصصان تغذیه دارد یعنی در واقع درکنار هر پزشک متخصص غدد و عروق یا کلیه باید یک متخصص تغذیه هم باشد. چون یک پزشک تنها می تواند در رابطه با بایدها و نبایدهای غذایی بیمار صحبت کند اما متخصص تغذیه می گوید که چگونه به چه میزان مصرف کند تا علاوه بر تغذیه رژیم را حفظ کند.

دروس اصلی رشته علوم تغذیه در طول تحصیل:

دروس پایه رشته علوم تغذیه:

زیست شناسی، روانشناسی، میکروب شناسی، شیمی آلی، میکروب شناسی مواد غذایی، بیوشیمی مقدماتی، آمار حیاتی، فیزیک، فیزیولوژی، تشریح تئوری، تشریح فیزیولوژی عملی، جامعه شناسی، شیمی عمومی.

دروس اصلی رشته علوم تغذیه :

اصول اپیدمیولوژی، اصطلاحات پزشکی و بیمارستانی، بهداشت عمومی، مدیریت بخش غذایی، تغذیه اساسی، بهداشت و مسمومیت های غذایی، فیزیولوژی تغذیه، نقش تغذیه در خدمات بهداشتی، بیوشیمی متابولیسم، اصول و نگهداری مواد غذایی، شیمی مواد غذایی

دروس تخصصی رشته علوم تغذیه:

بیماری های ناشی از سو تغذیه و اپیدمیولوژی، آموزش تغذیه، تاثیر فرایند بر ارزش غذا، سمینار، اکولوژی تغذیه، کاراموزی، تغذیه گروه های ویژه، رژیم درمانی، بررسی وضع تغذیه، تغذیه دوران های مختلف

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

 

 

 

 

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...