درآمدی بر معرفی رشته علوم و صنایع غذایی

درآمدی بر معرفی رشته علوم و صنایع غذایی

مقدمه:

غذا خوردن علاوه بر پاسخی که برای رفع گرسنگی رفتاری می باشد از طریق آن می توان کمبود های جسمی بشر را نیز رفع نمود وضامن سلامتی ان ها شد. برای حفظ این سلامتی لازم می باشد که انواع پروتئین‌ها، مواد مغذی و ویتامین‌های مورد نیاز، همیشه در دسترس باشند. البته بسیاری از مواد غذایی در همه فصول یافت نمی شوند، و به این علت می باشد که فرهنگ نگهداری از غذا برای مدتی طولانی به صورت کنسرو رایج شده است، کنسروهایی که در کارخانه‌های صنایع غذایی به صورت نمیه‌ آماده و آماده (منجمد، خشک شده،‌ پخته، افشره و موارد مشابه دیگر) تهیه می‌شوند. از طرفی نسبت به گذشته عادت غذای مصرفی عموم مردم تغییر یافته است، به عنوان مثال نان در بین مردم 50 سال گذشته، بیشترین استفاده را دارا بوده است اما امروزه انواع مواد غذایی دیگر مثل: سوسیس، کالباس ماکارونی و بسیاری از غذاهای آماده حیوانی و گیاهی، سبد غذایی عموم مردم را تشکیل داده است. همچنین برخی از مواد غذایی مانند چای و روغن که در گذشته به صورت فله استفاده می‌شده است، امروزه در کارخانه‌های صنایع غذایی به صورت بسته‌بندی‌های بهداشتی عرضه می‌شوند. کارخانه‌هایی که نحوه فعالیت آنها، متخصصان بسیاری نقش دارند که می‌توان از جمله این متخصصان به فارغ‌التحصیلان رشته علوم و صنایع غذایی اشاره نمود که کنترل بهداشت و کیفیت مواد غذایی را عهده دار می باشند. در معرفی رشته علوم و صنایع غذایی می‌توان اشاره نمود که هدف هر کارخانه‌ای‌، تولید بهترین‌ محصول‌ می باشد. محصولی‌ که‌ از هر طرف مطلوب‌ و بدون‌ عیب‌ و نقص‌ بوده‌. و به منظور‌ رسیدن‌ به هدف مورد نظر می بایست بر روی‌ تولید محصول‌ غذایی‌ کنترل و نظارت داشت‌؛ یعنی‌ از همان‌ اول که‌ ماده‌ خام‌ به‌ کارخانه‌ می‌آیند تا زمانی‌ که‌ بعد از ‌ تبدیلات و ‌ تغییرات لازم‌، بسته‌بندی‌ شده‌ و برای‌ عرضه‌ آماده‌ می‌شود، باید محصول‌ مورد آزمایش و کنترل قرار گیرند. بعنوان مثال هنگام‌ تهیه‌ کلوچه یا بیسکویت‌‌ از هنگامی که‌ آرد به کارخانه وارد ‌می‌شوند تا زمانی‌ که‌ مواد مورد نیاز مثل‌ طعم‌دهنده ‌‌و رنگ ها به‌ آن‌ اضافه‌ می‌گردد و در آخر‌ ماده‌ مورد نظر پخته‌ می‌شود، باید مرحله‌ به‌ مرحله‌ توسط‌ مسؤولین‌ آزمایشگاه‌ آزمایش و نمونه‌برداری‌ گردد. که‌ این‌ کار وظیفه متخصصان‌ علوم‌ و صنایع‌ غذایی‌ شاخه‌ کنترل‌ کیفی‌ می باشد. به عبارت دیگر رشته‌ علوم‌ و صنایع‌ غذایی‌، دانشجویان‌، تکنولوژی‌ صنایع‌ غذایی‌ مختلف‌ از قبیل‌ صنایع‌ غلات‌، روغن‌، قند، گوشت‌، لبنیات‌، میوه‌جات‌ و سبزیجات‌ را فرا می‌گیرند. همچنین‌ اموزشی درباره‌ صنایع‌ نگهداری‌ مواد غذایی‌، بسته‌بندی‌ و کنترل‌ کیفی‌ مواد غذایی‌ ‌ می‌بینند، یعنی‌ دانشجو فرا می گیرند که‌ چگونه‌ طی‌ فرآیندهایی‌، عمر مواد غذایی‌ را ضمن‌ حفظ‌ کیفیت‌ و ارزش‌ غذایی‌ آن‌، طولانی‌تر نمایند.

توانایی‌های‌ مورد نیاز در رشته علوم و صنایع غذایی:

راز موفقیت‌ دانشجویان‌ ‌رشته‌ علوم و صنایع غذایی در دست‌یابی‌ به‌ فرآورده‌های‌ جدید و عرضه‌ آن‌ به‌ بازار و قابلیت‌ سازش و توافق با تقاضای‌ مشتریان‌ می باشد و چنین‌ کاری‌ نیازمند کوشش و تلاش‌ بسیار است. از طرفی دیگر دانشجویان‌ این‌ رشته‌ می بایست آمادگی‌ کار در شهرهای‌ کوچک‌ یا حومه‌ شهرهای‌ بزرگ‌ را دارا باشند زیرا که بسیاری از کارخانه‌های‌ صنایع‌ غذایی‌ خارج‌ از شهرهای‌ بزرگ‌ یا در شهرهای‌ کوچک‌ مستقر می باشند. دروس‌ مهم‌ و پایه‌ در این‌ رشته‌ نیز شامل‌  زیست‌شناسی‌ (شاخه‌ میکروبیولوژی‌)، شیمی‌ و آمار و احتمالات‌ می باشد.

موقعیت‌ شغلی‌ رشته علوم و صنایع غذایی در ایران:

در کشوری‌ که‌ می بایست مواد غذایی‌ را برای‌ بیش‌ از 60 میلیون‌ جمعیت‌ تأمین‌ نمود، صنایع‌ غذایی‌ هیچ گاه در انزوا قرار نخواهد گرفت‌ به همین علت می باشد که فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ اگر آمادگی‌ کار در کارگاه‌ یا‌ کارخانه را دارا  باشند -کارخانه‌هایی‌ که‌ بیشتر در شهرهای‌ کوچک‌ یا حومه‌ شهر واقع‌ شده‌ اند‌ - به فرصت‌ شغلی‌ مناسبی‌ دست پیدا می کنند همچنین فارغ‌التحصیلان‌ این رشته می‌تواند با مشارکت‌ با فردی‌ یا استفاده‌ از سرمایه‌ شخصی‌ که‌ سرمایه‌ مورد نیاز را می باشد، واحد تولیدی خصوصی‌ ایجاد نمایند.کاری‌که‌ تعدادی‌ از فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ انجام‌ داده‌‌اند و در ان نیز موفق می باشند.

معرفی درس‌های‌ رشته‌ علوم و صنایع غذایی در طی مدت‌ تحصیل:

معرفی دروس‌ پایه‌ رشته‌ علوم و صنایع غذایی:

انگل‌شناسی‌، آمار، شیمی‌ تجزیه‌، اصول‌ کامپیوتر، شیمی‌ فیزیک‌، فیزیولوژی‌، بیوشیمی‌ مقدماتی‌، ریاضیات‌، فیزیک‌، شیمی‌ عمومی‌، میکروب‌شناسی‌ عمومی‌، شیمی‌ آلی‌.

معرفی دروس‌ اصلی‌ رشته‌ علوم و صنایع غذایی:

اصول‌ تغذیه‌، بهداشت‌ کارگاه‌ها و کارخانجات‌ مواد غذایی‌، مسمومیت‌های‌ غذایی‌، زبان‌ اختصاصی‌، روش‌های‌ بررسی‌ و پژوهش‌، شیمی‌ موادغذایی، اصول‌ و روش‌های‌ نگهداری‌ مواد غذایی‌، اصول‌ بهداشت‌ عمومی‌، آب‌ و فاضلاب‌ کارخانجات‌ مواد غذایی‌، میکروب‌شناسی‌ مواد غذایی‌، اصول‌ مهندسی‌ و ماشین‌آلات‌ صنایع‌ غذایی‌، اصول‌ مدیریت‌، تجزیه‌ مواد غذایی‌، کنترل‌ کیفی‌ و قوانین‌.

معرفی دروس‌ تخصصی‌ رشته‌ علوم و صنایع غذایی :

صنایع‌ بسته‌بندی‌، صنایع‌ روغن‌، صنایع‌ محصولات‌ قنادی‌ و نوشابه‌، شناخت‌ و کاربرد دستگاه‌های‌ آزمایشگاهی‌، صنایع‌ شیر و لبنیات‌، صنایع‌ غلات‌، صنایع‌ سبزی‌ و میوه‌، صنایع‌ گوشت‌ و مرغ‌ و شیلات‌، صنایع‌ قند، بیوتکنولوژی‌ در صنایع‌ غذایی‌، کنترل‌ کیفی‌ مواد غذایی، سمینار، تأثیر فرآیند بر ارزش‌ غذا، کارآموزی‌.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...