معرفی رشته مهندسی دریا

معرفی رشته مهندسی دریا

دیباچه:

شمال و جنوب کشور ما یا به عبارتی مرزهای آبی طولانی کشور ما به دریا، این ذخیره بی‌انتها و ارزشمند متصل شده است.

تغذیه از دریا، تجارت، اسرار دریا، اکتشاف، ماجراجویی، جاذبه‌های این بخش عظیم از کره خاکی محسوب می شود. از قرن نوزدهم به بعد، روش‌های جدید علمی موجب تسریع رشد صنعت کشتی‌سازی شد و اصول فیزیکی برای حل اغلب مشکلات اساسی به روی کار آمد.

اگرچه مانند بسیاری از زمینه‌ها ایرانیان در این صنعت پیشرو بوده‌اند و بسیاری از محققان اختراع سکان و بادبان مثلثی شکل را که هر کدام در زمان خود انقلابی در دریا نوردی ایجاد کرده‌اند به دریانوردان ایرانی نسبت می دهند، اما ایران در این بخش از کشورهای در حال توسعه است، با این وجود در طی پنج سال اخیر با تشکیل شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌گذاری‌های کلان بازار کار این رشته صنعتی و مادر بسیار قدرتمند گشته و در راستای این گسترش بنادر به نحو مطلوبی تجهیز شده‌اند، کشتی سازی در گذشته علم یا هنر بوده اما امروزه به شاخه‌ای از مهندسی گفته می‌شود که در زمینه‌ای بسیار وسیع تر به فعالیت می پردازد. زمینه‌ای که شامل تحقیق، طراحی، ساخت و تعمیر هر سیستم مهندسی‌ای که در سطح دریا حرکت می‌کند، همچون کشتی‌های تجاری، ماهیگیری، جنگی، خدماتی، تفریحی یا کشتی‌هایی که به منظور اهداف خاص (سرعت بیشتر) طراحی می‌شوند مانند هاورکرافت، هیدورفویل یا کشتی‌های دارای بدنه چند لایه هستند مانند زیردریایی‌ها یا سیستم‌های کنترل از راه دور مانند اژدر و در نهایت سازه‌های دریایی از قبیل سکوهای متحرک اکتشاف و استخراج نفت و اسکله‌ها.

معرفی رشته کشتی‌سازی

رشته کشتی‌سازی، یک رشته بین رشته‌ای محسوب می شود، چراکه در ساخت یک کشتی، تخصص‌های متعددی مورد احتیاج است مانند برق، مکانیک، عمران و متالوژی و یک دانشجوی رشته کشتی‌سازی باید در درس‌های ریاضی و فیزیک بسیار قوی باشد، همچنین دانش برنامه‌نویسی کامپیوتر بسیار راه گشای کسب موفقیت در این رشته است، همچنین طول دوره تحصیل رشته مهندسی دریا در مقطع کارشناسی 4 سال است.

وظیفه مهندس كشتی‌سازی، در دو زمینه می باشد:

الف) امور مربوط به طرح كلی و همیاری كشتی كه باید خواسته‌های صاحب طرح را از نقطه نظر كارایی، قابلیت اعتماد و مسایل اقتصادی برآورده سازد، البته تحقق این خواسته ها با در نظر گرفتن محدودیت های مربوط به امنیت و سلامت كشتی، قوانین و مقررات و استانداردهای مربوط و برنامه زمان بندی تحویل كشتی یا سازه دریایی امکان پذیر می باشد.

ب) امور ویژه در مهندسی كشتی، شامل طراحی بدنه و سازه است، به گونه‌ای كه بر‌آورنده نیازهای شناوری، هیدرودینامیك، حركت در امواج دریا، تعادل و استحكام كشتی و همچنین سیستم‌هایی نظیر تخلیه بار، لوله كشی، محل اسكان خدمه، طراحی پروانه، سكان و موارد مشابه دیگر می باشد.

موضوع اصلی فراروی یك كشتی‌ساز، طراحی یك كشتی به نحوی است كه توانائی حمل مقدار معینی بار و مقاومت و حركت در دریای متلاطم را داشته باشد و با سرعت معینی حركت كند.

كشتی، یك سیستم پیچیده مهندسی به شمار می رود كه از سیستم‌های كوچكتری كه آنها نیز تا حد زیادی پیچیده‌اند، تشكیل شده است. طراحی یك كشتی از نظر فنی، روش های متفاوتی دارد و نرم افزارهای فراوان و در عین حال گران قیمتی نیز در این زمینه وجود دارد. به‌طور كلی در تمام زمینه‌های مهندسی دریا و كشتی‌سازی، به‌ دلیل پیچیده و طولانی بودن محاسبات و حساسیت نتایج به دست آمده، از امكانات كامپیوتری در سطح وسیعی استفاده می‌گردد.

موقعیت شغلی مهندسی دریا:

یك مهندس كشتی‌سازی می‌تواند به عنوان كارشناس در دفاتر و شركت های طراحی و مشاوره و در كارگاه ها و كارخانه‌های ساخت و تعمیر شناورها و سازه‌های دریایی به كار بپردازد.

كارگاه ها و كارخانه‌های كشتی‌سازی كشور ایران بیشتر در جنوب و در بندرعباس و بوشهر مستقراند، البته در كنار دریای خزر و در شهر نكا نیز یك كارخانه كشتی‌سازی وجود دارد، علاوه بر اینها، در دیگر شهرهای ساحلی شمالی و جنوبی ایران نیز كارگاه های كوچكتری مستقرند، بنابراین بازار كار رشته مهندسی دریا متنوع است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...