نکات طلایی مورد توجه داوطلبان در انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۳۹۵

نکات طلایی مورد توجه داوطلبان در انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۳۹۵

هرچند که عملکرد داوطلبین بر سر جلسه کنکور بسیار مهم و یکی از عوامل موفقیت داوطلبین است اما اگر داوطلب از هنر انتخاب رشته آگاهی نداشته باشد، چه بسا فرصت قبولی در یک رشته و دانشگاه خوب را در نتیجه عدم آشنایی با رشته ها و دانشگاه ها و حتی نحوه انتخاب رشته صحیح از دست خواهد داد، بنابراین مشاورین تحصیلی خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان به توضیحاتی پیرامون انتخاب رشته در ادامه سایر مطالب مشاوره ای این مرکز مشاوره تحصیلی می پردازند.

باید گفت که مشاورین تحصیلی خانه مشاوره تحصیلی ایرانیان عوامل موثر و نکات قابل توجه درباره انتخاب رشته کنکور را به شرح زیر مطرح خواهند نمود.

انتخاب رشته دانشگاهی امری حساس و تعیین کننده مسیر زندگی فرد می باشد، چراکه آینده رفاهی و شغلی و گاها روانی فرد به نوع انتخاب رشته وی در دانشگاه بر می گردد.

باید بدانید که برخی مشاورین تحصیلی بر این اعتقاد هستند که رشته تحصیلی بر شهر و دانشگاه محل تحصیل ارجحیت دارد، استدلال این گروه از مشاوران نیز این است که در آینده از دانشگاه و شهر محل تحصیل سوال نمی شود بلکه این رشته تحصیلی است که مورد توجه قرار دارد و کار و زندگی فرد به رشته تحصیلی انتخابی بستگی دارد و اگر اولویت این مورد رعایت نگردد، چهار سال از عمر و مسیر زندگی فرد تغییر خواهد نمود.

توصیه می گردد که داوطلب در مورد رشته، تفاوت میان رشته ها، محیط دانشگاه و بازار کار هر رشته اطلاعات کافی به دست آورد و همچنین فرق میان آموزش عالی و مدرسه را بایستی به طور کامل برای خود روشن نماید تا با ورود به دانشگاه دچار بحران و تعارض نگردد.

علت تاکید بر مطلب فوق این است که بسیار دیده شده است که بیشترین میزان افت تحصیلی در ترم اول دانشگاه رخ می دهد، چراکه حجم دروس بالا رفته و مدت زمان ترم تحصیلی نیز کوتاه تر شده است. همچنین دانش آموز تازه دانشجو شده با شرایط و ضوابط دانشگاه آشنا نمی باشد، لذا شوک زدگی و به تبع آن افت تحصیلی محتمل است، ازهمین روی، آگاهی داوطلب از نظام آموزش عالی، پیش از ورود به دانشگاه از ضروریات محسوب می گردد.

در نهایت موکدا توصیه می گردد که به سایت های اطلاع رسانی دانشگاه ها، مطالعه کتاب های مرتبط، صحبت با مشاورین تحصیلی و اساتید و دانشجویان بپردازید تا بدین ترتیب سطح آگاهی خود از دانشگاه و محیط آن را به دست آورید.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...