سرنوشت مبهم تاثیر معدل در کنکور

سرنوشت مبهم تاثیر معدل در کنکور

تاثیر معدل در کنکور همچنان سرنوشت مبهمی دارد.

زمانی که برای حذف تدریجی کنکور کمیته ای تشکیل گردید و تصمیم این کمیته بر افزایش تدریجی تاثیر سوابق تحصیلی بر نتیجه کنکور قرار گرفت، مشخص نبود که پس از دو سال از اجرا، طرح با چالش های جدی روبرو گردد.

در سال 94 هم مانند سال‌های گذشته، جزئیات کنکور اعلام گردید و سازمان سنجش اعلام نمود که با توجه به مصوبه سومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو تمامی دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم نظام جدید خود را طی سال‌های 84 لغایت 93 اخذ نموده اند و امتحانات سال سوم دبیرستان آنها به صورت نهایی و سراسری برگزار شده است، مشمول سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی آنان حداکثر به میزان 25 درصد با تاثیر قطعی در گزینش نهایی اعمال می گردد.

سال 94 که به اردیبهشت و خرداد رسید، بازار خبرهای کنکوری داغ رفته رفته شد و مانند دو دوره گذشته که داوطلبان ایراداتی به طرح تاثیر معدل داشتند این بار هم به برخی موارد آن اشکال گرفتند. این اعتراضات و واکنش ها و البته تصمیم گیری ها در سال 94 روند جالبی داشت که البته قابل تامل است و هر چند وقت یکبار جلسات تشکیل می شد و پیشنهاداتی مطرح می گردید که در نهایت نتیجه مدون و معینی از آن حاصل نشد و سرنوشت تاثیر معدل در کنکور در هاله ای از ابهام است.

در نهایت در اسفندماه به دلیل تقارن با انتخابات و مسائل مربوط به آن، از جانب مجلس تصمیم جدیدی در مورد حکم دیوان عدالت اداری گرفته نشده است و بر اساس گفته رییس سازمان سنجش، اگر تفسیر دیگری از این قانون توسط مجلس ارائه نگردد، رای دیوان عدالت اجرا می شود و تاثیر سوابق از بین خواهد رفت و بدین سان پرونده تاثیر سوابق تحصیلی بر کنکور در سال 94 با این خبر بسته شد تا نظر نهایی در این باره در سال جدید اعلام گردد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...