دانشگاه علوم پزشکی تهران انتخاب اصلی ۷۶ نفر اول کنکور ۹۴

دانشگاه علوم پزشکی تهران انتخاب اصلی ۷۶ نفر اول کنکور ۹۴

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به وضعیت آموزشی و جایگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبه بندی های بین المللی اشاره نمود و اظهار داشت: این دانشگاه پذیرای رتبه های برتر کنکور می باشد.

دکتر محمد جلیلی ضمن اعلام این مطلب بیان کررد: انتخاب دانشگاه علوم پزشکی تهران از سوی رتبه های برتر کنکور از افتخارات این موسسه آموزشی پژوهشی درمانی می باشد و داوطلبان دانشگاه ها عمدتا با تحقیق محل تحصیل خود را انتخاب می نمایند و هر سال نیز دانشگاه با توجه به ظرفیتی که دارد پذیرای بهترین رتبه های کنکور سراسری می باشد.

امسال نیز دانشگاه علوم پزشکی تهران همچون سال های قبل خود را برای استقبال از دانش آموزان نخبه کشور آماده می نماید.  

جلیلی ادامه داد: رتبه های تک رقمی کنکور سراسری و مدال آوران طلای المپیادهای شیمی همگی دانشگاه علوم پزشکی تهران را انتخاب می نمایند و در سال ۹۴ از مجموع  ۲۷ نفری که در مناطق ۳ گانه رتبه تک رقمی داشتند ۲۴ نفر دانشگاه علوم پزشکی تهران را جهت تحصیل خود انتخاب نمودند. 

البته این در حالی است که برخی از دانش آموزان بسته به محل زندگی و شرایط، دانشگاه های دیگر را انتخاب می کنند و گرنه معمولا اگر کسی بخواهد در شهر تهران باشد، دانشگاه علوم پزشکی تهران انتخاب اولش خواعد بود.

شایان ذکر است که؛ بر اساس آمار و اطلاعات موجود در سال ۹۴ از ۱۰۰ نفر اول کنکور سراسری ۷۶ نفر در دانشگاه علوم پزشکی تهران تحصیل می نمایند و این در حالی است که بسیاری از افراد علی رغم رتبه های بسیار خوب، به علت محدودیت ظرفیت، امکان تحصیل در این دانشگاه را پیدا نمی نمایند.

در مورد دارندگان مدال های نقره و برنز المپیادهای کشوری نیز هر ساله دانشگاه با خیل عظیم متقاضیان روبروست که به علت ظرفیت محدود از پذیرش آنها معذور می باشد و تنها به پذیرش دارندگان مدال طلای المپیاد کشوری بسنده می نماید.

جلیلی به کیفیت خروجی های دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره نمود و بیان کرد: در آزمون های کشوری که در مقاطع علوم پایه و پیش کارورزی برگزار می گردد و همچنین در آزمون های تخصصی و فوق تخصصی، همواره دانشگاه علوم پزشکی تهران با فاصله زیادی نسبت به سایر دانشگاه ها در جایگاه اول قرار دارد و این جایگاه ویژه را مدیون حضور دانشجویان نخبه، اساتید برجسته و برنامه آموزشی دقیق و منسجم می باشد.

در رتبه بندی های سطوح جهانی نیز که توسط موسساتی مستقل و بی ارتباط با دانشگاه ها انجام می شوند و سا لها است که Ranking های معتبری همچون تایمز و QS در حال اجرا بوده و دانشگاه ها را مورد ارزیابی قرار می دهند، در تمام رتبه بندی های بین المللی یاد شده دانشگاه علوم پزشکی تهران با فاصله بسیار زیادی با دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار دارد. به عنوان نمونه دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبه‌بندی تایمز جایگاه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ را دارد و در سرفصل آموزش در آخرین رتبه بندی اعلام شده توانست رتبه ۷۴ دنیا را کسب نماید.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید نمود: دانشگاه علوم پزشکی تهران خود را موظف به ارائه آموزش با سطح بالای کیفیت به دانشجویان نخبه ای می داند که با تلاش زیاد موفق به ورود به این دانشگاه شده اند و در همین جهت اقدامات زیادی را در راستای ارتقا کیفیت و توسعه آموزش خود انجام داده است

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران امکان تحصیل همزمان در دو رشته را از جمله شرایط ویژه تحصیل در این دانشگاه دانست و افزود: همچنین مرکز رشد استعدادهای درخشان دانشگاه که هدایت و حمایت از انواع فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشجویان نخبه دانشگاه را عهده دار است محیط بسیار مناسبی برای پرورش این قشر نخبه کشور می باشد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...