اعلام آمار ثبت نام در رشته های بدون کنکور سال 95

اعلام آمار ثبت نام در رشته های بدون کنکور سال 95

آمار ثبت نام در رشته های بدون کنکور 95 منتشر شد.

مشاور عالی سازمان سنجش در این خصوص اظهار نمود: تا روز دوشنبه مورخ 25 مرداد ماه، ۴ هزار و ۶۹۷ نفر در رشته های بدون آزمون ثبت نام جدید نموده اند، همچنین تمامی غایبان کنکور، دیپلمه ها و پیش دانشگاهی می توانند در این بخش ثبت نام به عمل آورند.

دکتر توکلی افزود: در حال حاضر کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال ۹۵ مجاز به انتخاب رشته شده اند اما از میان ۷۷۲ هزار و ۹۸۲ داوطلب مجاز به انتخاب رشته تعداد ۵۳۱ هزار و ۹۰۶ نفر در دوره های روزانه و شبانه و سایر داوطلبان برای سایر دوره ها اعم از پیام نور و غیر انتفاعی مجاز گردیده اند.

شایان ذکر است که امکان ثبت نام جدید در رشته های بدون آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی برای همه افراد فراهم می باشد.

شایان ذکر است که تمامی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، تمامی داوطلبان غایب کنکور سراسری ۹۵، تمامی دیپلمه ها و تمامی دارندگان پیش دانشگاهی و دانش آموزانی که تا ۳۱ شهریورماه ۹۵ گواهی پیش دانشگاهی دریافت می نمایند، امکان انتخاب رشته های بدون آزمون را دارا می باشند.

وی همچنین در خصوص انتخاب رشته به داوطلبان توصیه نمود: داوطلبان ابتدا رشته های مورد علاقه و رشته هایی که در آنها استعداد و توانایی ادامه تحصیل دارند را بدون محل انتخاب نمایند و سپس کدرشته ها را بر اساس محل زندگی خود تنظیم بدارند.

مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: داوطلبان ابتدا رشته های مورد علاقه را در شهر خود، بعد در شهر و استان خود و بعد در استان مجاور خود پیدا نمایند تا از مشکلات دوری از خانواده و یا شرایط سخت رفت و آمد دور بمانند، ضمن اینکه داوطلبان باید در زمان انتخاب رشته خود شرایط عمومی و اختصاصی هر رشته، میزان تعهدات پذیرفته شدگان، نوع دوره، شهریه ای یا غیر شهریه ای و سایر شرایطی که برای یک رشته وجود دارد را به دقت مورد مطالعه قرار داده و همه چیز را مد نظر قرار دهند. 

افرادی که در کنکور شرکت نموده و کارنامه مجاز بودن را دریافت نموده اند نیز می توانند رشته های بدون آزمون را انتخاب نمایند اما باید توجه داشته باشند که سیستم انتخاب رشته، تنها معدل آنها را  مد نظر قرار می دهد و بر اساس سوابق تحصیلی گزینش خواهند شد.

دکتر حسین توکلی در خاتمه سخنانش خاطرنشان نمود: داوطلبانی که ثبت نام جدید به عمل آورده اند نیز توجه داشته باشند در صورتی که در گروه های آزمایشی بیشتر و غیر از گروه آزمایشی خودشان قصد انتخاب رشته دارند بایستی نسبت به پرداخت مبلغ مورد نظر ثبت نام برای گروه های آزمایشی جدید اقدام نمایند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 


"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

 

 

 

 

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...