گذری کوتاه بر معرفی رشته زبان فرانسوی

گذری کوتاه بر معرفی رشته زبان فرانسوی

مقدمه:

زبان فرانسه را زبان هنر، تمدن و برترین آثار هنری می دانند، اگر می‌خواهید بدون واسطه بهترین آثار هنری در زمینه رمان، داستان، تئاتر و امثال آن را مورد مطالعه قرار دهید دانستن این زبان راهگشا است. دانستن هر زبانی ارزش خودش را دارد ولی رشته زبان فرانسه به بیان قواعد و آموزش گرامر آن خواهد پرداخت و فرصت یادگیری صحبت کردن به زبان فرانسه را باید در جای دیگری پیدا نمود. علاقه به انتخاب این رشته باید واقعی باشد. این رشته که در دانشکده زبان‌های خارجی ارائه می‌گردد امکان دبیری زبان فرانسه را میسر می‌سازد.

لازم به ذکر است که طول دوره تحصیل رشته زبان فرانسه 4 سال می باشد

معرفی دروس رشته زبان فرانسه در طی دوران تحصیل:

آواشناسی، ادبیات تطبیقی، ادبیات فرانسه در قرن 19، ادبیات فرانسه در قرن 20،  ادبیات نمایشی در قرن 19، اماثل و تعبیرات فرانسه به فارسی، انشا ادبی 1، انشا ساده، انواع شعر فرانسه، انواع نوشته‌های منثور، پژوهش، پیش دانشگاهی فرانسه، تحلیل یک اثر ادبی، ترجمه ساده، ترجمه متون ادبی 1 ، ترجمه متون اسلامی، ترجمه متون اسلامی 1، ترجمه متون گوناگون فرانسه به فارسی، ترجمه متون نظم و نثر، ترجمه مقالات ادبی، تفسیر متون قرن 20، خواندن متون اسلامی، خواندن متون ساده، خواندن متون مطبوعاتی، خواندن و بررسی اثار انقلابی ، خواندن و درک مفهوم متون ساده، گرامر دیکته 1 ، گرامر دیکته2، گرامر دیکته 3، گرامر دیکته 4، رساله رمان جدید، رمانتیسم و کلدسیسم، زبان دوم فرانسه 1، زبان شناسی عمومی، زبان شناسی فرانسه، زبان فرانسه اختصاصی 1 ، زبان فرانسه اختصاصی 2 ، شعر فرانسه در قرن 19 ، شعر فرانسه در قرن 20 ، فرانسه زبان دوم 1، فرانسه زبان دوم 2 ، فرانسه زبان دوم 3 ، مطالعه نمایشنامه و ساختمان آن، مکالمه 1 ، مکالمه 2 ، نامه نگاری، نظری اجمالی بر ادبیات قرن 17 و 18،  نقد ادبی، نقد تفسیری، نگارش پیشرفته نمایشنامه معاصر، نوول،نویسندگان معاصر، واژه شناسی و ترکیبات فرانسه، وقایع نگاری و داستان نویسی، یادداشت برداری و روش تحقیق.

زمینه اشتغال زبان های خارجی در ایران:

بازار کار رشته زبان فرانسه در داخل کشور:        

آنچه در خصوص وضعیت شغلی رشته‌های زبان‌های خارجی عرضه شده قابل توجه است به قرار زیر می باشد:

* امکان دبیری این رشته‌ها در مراکز آموزش

* کار مترجمی این رشته‌ها در صورتی که گرایش مترجمی را انتخاب نموده باشند موقعیت مناسبی را برای شما فراهم می‌نماید.

* وزارت امور خارجه اصلی‌ترین مرکز جذب دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشکده‌های زبان سراسر کشور به شمار می رود و تعامل و همبستگی بین دانشکده زبان‌های خارجی با وزارت خارجه اگرچه در شکل ایده‌آل خود قرار ندارد ولی در آینده نه چندان دور این ارتباط به نحو مطلوبی شکل می گیرد.

* بازار کار رشته‌های زبان‌ خارجی در ارتباط مستقیم با جهان خارج است و این نحو ارتباط می‌تواند در این بخش‌ها میسر شود

**در بخش فرهنگ ارتباطات و رفت و آمدهایی که در اثر برگزاری سمینارها و جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها و مانند آن برگزار می‌شود، افرادی که مسلط به زبان های خارجی هستند می توانند بسیار کارآمد باشند.

رونق بازار ترجمه آثار خارجی در اثر حمایت‌های بخش دولتی و خصوصی می‌تواند زمینه شغلی مناسبی برای تحصیل کردگان این رشته‌ها باشد.

** در بخش صنعت نیز رفت و آمد در بخش صنعت و بازرگانی و به طور کلی در حوزه اقتصاد بسیار گسترده است و حضور زبان‌دان در کارخانه‌ها، ادارات و وزارتخانه‌ها برای ارتباط با بخش‌های خصوصی و دولتی کشورهای خارجی بخش مهمی را شامل می شود که می تواند زمینه را برای جذب دانش‌آموختگان رشته‌های زبان خارجی فراهم آورد.

* استفاده از اینترنت و منابع خارجی در شرکت‌های خصوصی و ارتباط این شرکت‌ها با دنیای خارج بسیار توسعه یافته است و دانستن زبان خارجی و تسلط بر یک زبان به نحوی که بتوان مخاطب را جذب نماید موقعیت خوبی را برای فارغ التحصیلان رشته های زبان خارجی فراهم می آورد.

و در نهایت کلاس‌های خصوصی برای دانش‌آموزانی که در این درس ضعف دارند نیز بخشی از بازار کار این رشته‌ها محسوب می شود.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...