معرفی رشته آماد در گذری کوتاه

معرفی رشته آماد در گذری کوتاه

مقدمه:

بی‌تردید یکی از اصلی‌ترین مأموریت‌های ستاد نیروهای مسلح، برآورد، تأمین و توزیع اقلام متنوع مورد احتیاج برای پشتیبانی یگان‌ها (در زمان جنگ و صلح) است و تحقق این مهم به متخصصان و کارشناسانی نیازمند است که با مبانی علمی و فنون و فرآیندهای عملی این تخصص آشنا باشند. هدف اصلی رشته آماد تربیت همین دسته از متخصصین می باشد، افرادی که اصول علمی و عملی رسته آماد و موضوعات مرتبط با برآورد، بودجه‌های لجستیکی، تأمین اقلام و توزیع آنها را مورد مطالعه قرار دهند، در حقیقت دانشجویان رشته آماد با روش‌های علمی و عملی جمع‌آوری اطلاعات، برنامه‌ریزی، نظارت و کنترل،  تجزیه و تحلیل شرایط موجود در موضوعات آماد آشنایی پیدا می کنند و توانایی انجام کار کارشناسی و اظهار نظر پیرامون موضوعات برآورد، بودجه‌های لجستیکی و تأمین و توزیع اقلام و ارائه آن به مدیران سطوح عالی‌تر و هدایت سطوح پایین‌تر سازمانی در اجرای مؤثر عملیات آمادی را کسب نموده و می‌توانند در چهار رسته فرعی "امور تخصصی آماد"، "تأمین"، "خرید و فروش و برآورد" و "توزیع" به فعالیت می پردازند.

توانمندی های لازم فارغ التحصیل آماد:

آماد یک رشته  میان رشته‌ای است، بنابراین دانشجویان آن باید از توانمندی‌های متنوع و متعددی بهره مند باشند، به عبارتی از یک طرف دانشجوی این رشته باید در درس‌های ریاضی و آمار توانمند باشد و قدرت نگارش به نسبت خوبی داشته باشد و از طرف دیگر باید از روابط اجتماعی خوبی نیز بهره جسته باشد و نیز فردی منظم و با انظباط باشد، همچنین این رشته فقط از بین داوطلبان مرد دانشجو پذیرش می نماید.

موقعیت شغلی رشته آماد در ایران :

محدوده عمل فارغ‌التحصیلان آماد سپاه پاسداران، ارتش و سایر سازمان‌های نظامی و انتظامی کشور به شمار می رود.

معرفی درس‌های رشته آماد در طی دوران تحصیل:

معرفی دروس پایه رشته آماد:

آمار، اقتصاد عمومی، مبانی علم حقوق، اصول بیمه، ریاضیات پایه، اصول تنظیم و کنترل بودجه، گزارش نویسی و مکاتبات نظامی، حسابداری دولتی، اصول حسابداری.

معرفی دروس اصلی رشته آماد:

روش تحقیق، مبانی سازمان و مدیریت، ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت، آمار تخصصی، تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم‌ها، مالیه عمومی و خط مشی مالی دولت، تحقیق در عملیات، حقوق بازرگانی، جغرافیای اقتصادی ایران، سازمان‌های اداری جمهوری اسلامی ایران، مدیریت لجستیک، قوانین و مقررات مالی، برنامه‌ریزی حمل و نقل، سازمان و تشکیلات نیروهای مسلح ج . ا . ا، بازاریابی و مدیریت بازار، کنترل پروژه، انبارداری و ذخیره‌سازی کالا.

معرفی دروس تخصصی رشته آماد:

اصول بودجه‌بندی در سازمان‌های نظامی، کنترل موجودی کالا، زبان تخصصی، کاربرد کامپیوتر در آماد، حسابداری صنعتی، کنترل کیفیت کالا، دولتی و نظامی، تعیین فرم‌ها و استانداردها، عملیات بانکی داخلی و خارجی، طبقه‌بندی و شماره گذاری کالا، سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت آماد، اصول و روش‌های برآورد، فنون مذاکره در امور بازرگانی، آشنایی با آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های آمادی، برنامه‌ریزی توزیع، مدیریت سفارشات خارجی، آشنایی با استانداردهای ملی، پشتیبانی آمادی در عملیات نظامی، پروژه، کارآموزی.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...