معرفی المپیاد و سوالات پیرامون آن

معرفی المپیاد و سوالات پیرامون آن

المپیاد مسیری است که در آن دانش آموزان باهوش و دارای پشتکار که ذاتا به یک درس بیشتر علاقه مند هستند، می توانند نیاز علمی خود به درس مورد نظر را بر طرف نموده و آن را با عمق و گستردگی بیشتری بررسی نمایند، با این عمل ذهن در آن زمینه کاملا رشد می نمایند و افق دیدشان نسبت به آن زمینه درسی وسیع تر شده و علمشان افزایش می یابد.

** فایده شرکت در المپیاد برای دانش آموز چیست؟

می توان گفت که بزرگترین حسن دانش آموزان المپیادی داشتن یک ذهن خلاق و قوی می باشد. ذهنی که علاوه بر رشته مورد نظر، بعد از پرورش کامل در سایر دروس و حتی فراتر از آن در دیگر زمینه های زندگی هم با بازده بالاتری فعالیت می کند و بهتر و صحیح تر تصمیم گیری می کند.

** بهترین زمان برای مطالعه المپیادی چه وقت است؟

بهترین زمان برای آغاز مطالعه المپیاد در رشته های مختلف، سال اول دبیرستان می باشد.

** چگونگی انتخاب یک المپیاد برای شرکت نمودن

در ابتدا بایستی به زمینه علاقه شخصی و استعداد ذاتی توجه نمود و سپس از مشورت با افراد متخصص بهره جست و در نهایت رشته مورد نظر را به دقت انتخاب نمود. اما مسیر به اینجا ختم نمی شود و پس از انتخاب، بایستی یک برنامه مطالعاتی مناسب در پیش گرفت،تا تدریجا برای شرکت در مراحل مختلف المپیاد آماده شد.

** المپیاد چگونه و چه زمانی برگزار می شود؟

 زمان مرحله اول آزمون المپیاد در اوایل بهمن ماه هر سال می باشد و در سراسر کشور برگزار می گردد. نتایج مرحله اول المپیاد، در نیمه اسفند ماه از طریق سایت باشگاه دانش پژوهان جوان اعلام می گردد، در ادامه پس از اعلام نام دانش آموزان پذیرفته شده در مرحله اول این افراد فرصت خواهند داشت تا خود را برای شرکت در آزمون مرحله دوم آماده نمایند.

زمان مرحله دوم آزمون المپیاد در هفته اول اردیبهشت ماه هر سال خواهد بود، که به صورت متمرکز در حوزه های اعلام شده از سوی باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار می گردد و نتایج مرحله دوم المپیاد در اواخر خرداد همان سال منتشر می شود.

سپس نفرات برگزیده آزمون مرحله دوم که بین 40 تا 50 نفر در رشته های مختلف می باشند، طی یک دوره دو ماهه در محل باشگاه دانش پژهان جوان واقع در شهر تهران، در مرحله سوم المپیاد شرکت می نمایند. پس از برگزاری آزمون های مختلف این دوره، دانش آموزان به دریافت مدال های طلا، نقره و برنز نائل می آیند. (البته ممکن است افرادی موفق به کسب مدال نشوند

** برندگان المپیاد چه امتیازاتی دارند؟

 امتیازات برندگان المپیاد به شرح ذیل است: دانش آموزانی که مدال طلا المپیاد را کسب نموده اند، بدون شرکت در کنکور در رشته مورد نظر خود در دانشگاه می توانند به تحصیل بپردازند. این افراد، در دوره آمادگی تیم اعزامی ایران به مسابقات جهانی شرکت نموده و آمادگی های لازم را کسب می نمایند و نفرات برگزیده به المپیاد جهانی راه می یابند. سایر دانش پژوهانی که موفق به اخذ مدال طلا نشده اند، با در نظر گرفتن نمرات کسب شده مدال های نقره و برنز را دریافت می دارند و باید برای ورود به دانشگاه، در کنکور سراسری شرکت نمایند.

با توجه با هماهنگی انجام شده با وزارت علوم، دارندگان مدال های نقره و برنز المپیاد های کشوری، خواهند توانست از سهمیه 15 درصد تراز کنکور بهره مند شوند که این امتیاز بسیار بزرگ می تواند به عنوان یک هدیه پاسخ گوی تلاش های آنان در نظر گرفته شود.

همه دانش پژوهان پذیرفته شده در مرحله دوم المپیاد کشوری، به عضویت بنیاد نخبگان در خواهند آمد و از امکانات آن می توانند بهره مند شوند. همچنین دانش پژوهان پسر، می توانند از طرح سرباز نخبه استفاده نموده و با انجام یک پروژه علمی و شرکت در دوره 40 روزه آموزشی، کارت پایان خدمت خود را دریافت نمایند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...