چگونگی ورود به المپياد هاي علمي جهان

چگونگی ورود به المپياد هاي علمي جهان

چگونه می توان به المپیادهای علمی جهان راه یافت.

برای شرکت در المپیادهای علمی توصیه می گردد در دوره های آموزشی المپیادهای علمی شرکت نمایید. همچنین کتاب های مفیدی در این زمینه وجود دارد که مطالعه آنها سبب کسب آمادگی بیشتر برای موفقیت در المپیاد های علمی می شود، همچنین سایت هایی در زمینه المپیادهای علمی وجود دارد که آموزش مجازی می دهند و مراجعه به آنها خالی از لطف نیست.

همچنین انتخاب اعضاي تيم‌های المپیاد های علمی پس از 4 مرحله صورت می گیرد که به شرح زیر است:

* مرحله اول انتخاب اعضاي تيم‌های المپیاد های علمی: مرحله اول این انتخاب شامل يك آزمون چند گزينه‌اي است. آزمون چند گزينه‌اي به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار مي‌شود و دانش‌آموزان واجد شرايط در آن شركت مي‌نمایند. (شرایط شرکت در المپیادهای علمی، زمان برگزاری المپیادهای علمی، نحوه ثبت نام و نحوه  برگزاری مرحله اول المپیاد هر ساله در آذرماه اعلام می شود و اواخر دی ماه و اوایل بهمن ماه آزمون مرحله اول برگزار می شود.)

** مرحله دوم انتخاب اعضاي تيم‌های المپیاد های علمی: در مرحله دوم برگزیده شدگان مرحله اول در فصل بهار در مراكز استان‌‌ها در آزمون تشريحي شركت مي نمایند.(گفتنی است که سوال های آزمون المپیادهای ریاضی، فیزیک، زیست شناسی، نجوم و اختر فیزیک به صورت تشریحی، ادبیات به صورت چند گزینه ای و شیمی و کامپیوتر به دو صورت تشریحی و چند گزینه ای برگزار خواهند شد.)

*** مرحله سوم انتخاب اعضاي تيم‌های المپیاد های علمی: برگزیدگان مرحله دوم به مرحله سوم كه شامل حضور در اردوي آموزشي و شركت در امتحانات نظري و عملي است و در تابستان و در باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار می گردد، فراخوانده می شوند.

**** مرحله چهارم انتخاب اعضاي تيم‌های المپیاد های علمی: سرانجام و پس از پایان مرحله سوم اعضای تیم ها برگزیده می شوند و به مرحله چهارم راه پیدا خواهند نمود، پذیرفته شدگان در مرحله چهارم در يك دوره آموزشي ويژه شركت نموده و پس از حضور در آزمون‌هاي مختلف، از بين آنان اعضاي تيم اعزامي به المپياد جهاني انتخاب خواهند شد.

اعضاي تيم اعزامي به المپياد جهاني

* اين دانش‌آموزان خواهند توانست پس از اخذ ديپلم بدون شركت در آزمون سراسری ورودي دانشگاه ها با توجه به نوع ديپلمي كه اخذ نموده اند در هر رشته و دانشگاهي كه تمايل داشته باشند به ادامه تحصيل بپردازند.

* دانش پژوهان المپياد ادبي  منحصراً مي‌توانند در رشته ادبيات فارسي در دانشگاه موردنظر خود به ادامه تحصيل بپردازند. لازم به ذکر است که افرادي كه به المپيادهاي جهاني اعزام مي‌شوند با عنايت مقام معظم رهبري، اگر به مدال جهاني دست‌يابند، از خدمت سربازي معاف خواهند شد.

* المپياد ادبي در بين دانش‌آموزان سال سوم دبيرستان رشته‌هاي ادبيات و علوم انساني، علوم و معارف اسلامي، رياضي فيزيك و علوم تجربي برگزار مي‌گردد و المپياد جهاني مربوط به آن وجود ندارد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...