کاهش ظرفیت رشته‌های مختلف در دانشگاه غیرانتفاعی

کاهش ظرفیت رشته‌های مختلف در دانشگاه غیرانتفاعی

ظرفیت رشته‌های مختلف در دانشگاه غیر انتفاعی کاهش خواهد یافت.

رییس اتحادیه دانشگاه‌های غیر انتفاعی و موسسات غیر دولتی ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: طبق دستورالعمل ابلاغی وزارت علوم از سال تحصیلی جدید رشته‌های مختلف دانشگاه غیر انتفاعی ادغام شده و ظرفیت جذب دانشجو کاهش خواهد یافت.

علی آهون منش رییس اتحادیه دانشگاه‌های غیر انتفاعی و موسسات غیر دولتی به کاهش ظرفیت دانشجویان این دانشگاه اشاره نمود و گفت: بر اساس دستور العمل ابلاغی وزارت علوم شاخه‌های مختلف رشته‌های تحصیلی ادغام شده و این مسئله سبب کاهش بودجه دریافتی دانشگاه غیرانتفاعی گردیده است.

در سال‌های قبل برای شاخه‌های مختلف یک رشته ظرفیت جداگانه درج می‌گردید اما با تصویب این طرح در وزارت علوم ظرفیت شاخه‌های مختلف هر رشته به یک رقم بسیار کم کاهش یافته است، لذا دانشگاه غیر انتفاعی با ارسال نامه‌ای به وزارت علوم طرحی را مبنی بر افزایش ظرفیت دانشجویان این دانشگاه برای رشته‌های مادر ارائه نموده بود که متأسفانه با مخالفت این وزارتخانه روبرو شده است.

طرح مذکور وزارت علوم از سال تحصیلی جدید اجرایی شده و در آن شاخه‌های مختلف رشته‌های مانند مهندسی مکانیک با یکدیگر ادغام می‌گردد اما ظرفیت آن نه تنها افزایش نداشته بلکه به سبب ادغام شدن شاخه‌ها تعداد دانشجویان مندرج با کاهش همراه بوده است، همچنین با این اقدام وزارت علوم، بودجه دانشگاه به شدت کاهش یافته و این طرح بر مشکلات مالی اضافه نموده است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...