اعلام آمار انتخاب رشته در کنکور سراسری سال ۹۵

اعلام آمار انتخاب رشته در کنکور سراسری سال ۹۵

 500 هزار نفر در کنکور انتخاب رشته را انجام دادند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در این خصوص بیان داشت: بر اساس آمار اولیه تعداد ۴۹۷ هزار و ۳۲۶ داوطلب کدرشته های با آزمون و تعداد ۴۹ هزار و ۵۱۰ داوطلب کدرشته های بدون آزمون را انتخاب نموده اند.

دکتر حسین توکلی اضافه نمود: در آزمون سراسری سال ۹۵ تعداد ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ نفر ثبت نام به عمل آورده اند که این آمار نسبت به سال ۹۴ تعداد ۱۷ هزار و ۶۳۲ نفر کمتر شده است.

توکلی اذعان داشت: از این تعداد، ۷۷۲ هزار و ۹۸۲ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۸۷ هزار و ۴۵۵ داوطلب غایب بوده اند. در واقع ۸۹.۸۴ درصد داوطلب حاضر و ۱۰.۱۶ درصد آنان غایب بودند.

وی یادآور شد: بر طبق ضوابط و با توجه به ظرفیت پذیرش، کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال ۹۵ مجاز به انتخاب رشته قلمداد شده اند و از میان ۷۷۲ هزار و ۹۸۲ داوطلب حاضر در جلسه آزمون و مجاز به انتخاب رشته، تعداد ۵۳۱ هزار و ۹۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته های روزانه و شبانه شده اند و بقیه برای سایر دوره های آموزش عالی مجاز شده اند. داوطلبانی که برای دوره های روزانه و شبانه مجاز بودند نیز در سایر دوره هایی که علاقمندی خود را اعلام کرده بودند مجاز اعلام شده اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: نتیجه اولیه به صورت کارنامه تنظیم شده است و کارنامه تمامی داوطلبان از روز چهارشنبه ۲۰ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده خواهد شد.

وی اضافه نمود: مجازین به انتخاب رشته با رعایت ضوابط از شنبه ۲۳ مرداد و با در نظر گرفتن مهلت تعیین شده تا ۳۱ مرداد نسبت به رشته های مورد علاقه خود اقدام نمودند و بر اساس آمار اولیه تعداد ۴۹۷ هزار و ۳۲۶ داوطلب نسبت به انتخاب کدرشته های با آزمون و ۴۹ هزار و ۵۱۰ داوطلب نسبت به انتخاب به کدرشته های بدون آزمون اقدام به عمل آورده اند که آمار نهایی در فرصت های بعدی اعلام خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در خاتمه خاطرنشان نمود: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده نتایج کنکور سراسری سال ۹۵ چهارشنبه ۳۱ شهریورماه اعلام خواهد شد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...