بورسیه دانشجویان دکتری در دانشگاه های پزشکی

بورسیه دانشجویان دکتری در دانشگاه های پزشکی

دانشجویان دکتری در دانشگاه های پزشکی بورسیه خواهند شد.

سومین فراخوان جذب بورسیه داخل دانشجویان مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) در راستای تأمین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز و مأموریت های دانشگاه های علوم پزشکی آغاز گردید.

دانشجویان دکتری خواهند توانست به صورت متمرکز و اینترنتی به آدرس http://aac.behdasht.gov.ir مراجعه نمایند، همچنین ملاک ثبت نام متقاضیان در فراخوان، گرفتن کد رهگیری می باشد،

۳۸ دانشگاه و معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این دوره فراخوان حضور دارند.

شرایط عمومی اعلام شده در فراخوان جذب دانشجویان بورسیه دانشگاه های علوم پزشکی شامل: اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی، تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی، داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران، عدم محکومیت به محرومیت از استخدام دولتی و سابقه محکومیت کیفری و جزایی و عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روانگردان است.

تائید صلاحیت های داوطلبان درشورای بورس و هیأت های اجرایی جذب دانشگاه ها، هیأت مرکزی جذب و شورای اجرایی بورس وزارت متبوع طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت می گیرد.

همچنین شرایط اختصاصی این فراخوان نیز اعلام گردیده است.

پذیرش متقاضی در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) در رشته های مورد نیاز علوم پایه پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی (صرفاً رشته های جامعه نگر، مواد دندانی) و تمامی رشته های تخصصی داروسازی می باشت و متقاضیان باید در آزمون سراسری دکترای تخصصی پذیرفته شده باشند.

در رابطه با رزمندگان، جانبازان، همسران و فرزندان جانباران بالای پنجاه درصد ، آزادگان ، فرزندان و همسران شهدا بر طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی عمل خواهد شد.

حداکثر سن برای داوطلبین جهت استفاده از بورس داخل ۳۵ خواهد بود.

تبصره ۱: به سقف سنی ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه ، جانبازان بالای ۲۵ درصد، آزادگان بالای ۳ سال اسارت، فرزندان جانبازان بالای ۵۰ درصد، فرزندان شهدا وآزادگان با بیش از ۳ سال اسارت، همسران شهدا و جانبازان بالای ۵۰ درصد حداکثرتا ۵ سال اضافه خواهد شد.

تبصره ۲: در رابطه با داوطلبینی که از توانایی علمی خاص برخوردار می باشند با درخواست دانشگاه و تأیید شورای اجرایی بورس وزارت متبوع، شرط سنی تا سقف ۴۰ سال قابل افزایش خواهد بود.

کلیه دانشجویان پس از گذراندن حداقل یک نیمسال تحصیلی می توانند در فراخوان شرکت نموده و تا پایان نیم سال ششم این امکان برای همه متقاضیان شرکت در فراخوان فراهم است.

عنوان رشته متقاضی بایستی با عنوان رشته درج شده در فراخوان دقیقاً مطابقت داشته و پذیرش موارد مشابه ممنوع خواهد بود.

دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های حضوری دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور و موسسات تابعه در اولویت پذیرش و جذب قرار دارند.

برای مستخدمین کشوری ( کارمند رسمی و پیمانی وزارتین علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی و هر سازمان دولتی دیگر) در صورت پذیرفته شدن در فراخوان بورس، صدور حکم بورسیه مشروط به ارائه استعفای پذیرفته شده به دانشگاه مربوطه خواهد بود.

متقاضیانی که قبلاً تعهد خاص به یکی از دانشگاه های علوم پزشکی و موسسات تابعه سپرده اند خواهند توانست فقط در فراخوان بورس همان دانشگاه شرکت نمایند.

تبصره: این متقاضیان در صورت موافقت دانشگاه محل تعهد خاص می توانند در فراخوان سایر دانشگاه ها نیز شرکت نمایند.

شرط معدل مقاطع تحصیلی قبلی متقاضیان برای شرکت در فراخوان در دوره کارشناسی ارشد حداقل ۱۶ و برای دوره دکترای حرفه ای حداقل ۱۵ خواهد بود.

در هر دانشگاه / دانشکده در شرایط مساوی، اولویت استفاده از تسهیلات بورس با متقاضیان بومی و نخبگان و استعدادهای درخشان با توجه به آیین نامه است.

متذکر می گردد که متقاضیان بورس مجاز به انتخاب یک دانشگاه خواهند بود.

تذکر بسیار مهم: چنانچه در هر یک ازمراحل پذیرش یا پس از آن خلاف اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی محرز گردد، مراحل طی شده کان لم یکن تلقی خواهد شد و در صورت صدور حکم بورسیه، حکم صادره لغو و بلا اثر خواهد شد.

آخرین مهلت ثبت نام در فراخوان بورسیه داخل دانشجویان مقطع دکتری تخصصی تا ساعت ۲۴ روز ۱۳ شهریور ۹۵ می باشد و این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد گردید.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...