اعلام آمار نهایی داوطلبان آزمون های کاردانی ۹۵

اعلام آمار نهایی داوطلبان آزمون های کاردانی ۹۵

امار نهایی داوطلبان آزمون های کاردانی سال۹۵ منتشر شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آمار نهایی داوطلبان حاضر و غایب در آزمون های کاردانی نظام جدید و کاردانی به کارشناسی سال ۹۵ را اعلام نمود.

دکتر حسین توکلی بیان داشت: برای شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۹۵ برای رشته های با آزمون ۱۷۱ هزار و ۶۹۲ داوطلب ثبت نام نموده اند که از این تعداد ۷۴ هزار و ۱۶۰ نفر زن و ۹۷ هزار و ۵۳۲ نفر مرد و در واقع ۴۳.۱۹ درصد زن و ۵۶.۸۱ درصد مرد هستند.

ایشان اضافه نمودند: بر طبق برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون رشته های با آزمون کاردانی نظام جدید روز ۲۲ مرداد در ۱۷۳ شهرستان برگزار گردید.

توکلی یادآور شد: از تعداد داوطلبان ثبت نام کننده در رشته های با آزمون تعداد ۱۵۳ هزار و ۴۵۹ نفر در جلسه آزمون و ۱۸ هزار و ۲۳۳ نفر در جلسه آزمون غایب بوده اند. در واقع ۸۹.۳۸  درصد داوطلبان در جلسه آزمون حاضر و ۱۰.۶۲ درصد داوطلبان غایب بودند.

همچنین از تعداد ۱۵۳ هزار و ۴۵۹ داوطلب در جلسه آزمون ۶۶ هزار و ۸۷۰ نفر زن و ۸۶ هزار و ۵۸۹ نفر مرد بوده اند و در واقع ۴۳.۵۸ درصد حاضرین در جلسه آزمون زن و ۵۶.۴۲ درصد حاضرین در جلسه آزمون مرد بوده اند.

مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: ظرفیت پذیرش برای رشته های با آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی مجموعا ۱۸۷ هزار و ۲۵۰ نفر می باشد

توکلی به پذیرش در دوره های کاردانی به کارشناسی اشاره نمود و بیان داشت: برای شرکت در رشته های با آزمون دوره های کاردانی به کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته) تعداد ۸۹ هزار و ۷۱۲ داوطلب ثبت نام نموده اند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۲۳۰ نفر زن و ۵۳ هزار و ۴۸۲ نفر مرد بوده اند در واقع از میان ثبت نام کنندگان ۴۰.۳۸ درصد زن و ۵۹.۶۲ درصد مرد هستند.

وی افزود: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون رشته های باآزمون پذیرش در این دوره ۲۲ مرداد در ۷۳ شهرستان برگزار شد.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: از تعداد داوطلبان ثبت نام کننده متقاضی شرکت در رشته های با آزمون تعداد ۷۷ هزار و ۵۴۴ نفر در جلسه آزمون حاضر شده و ۱۲ هزار و ۱۶۸ نفر در جلسه آزمون غایب بوده اند. در واقع ۸۶.۴۴ درصد داوطلبان آزمون حاضر و ۱۳.۵۶ درصد داوطلبان در جلسه آزمون غایب بودند.

وی ادامه داد: از تعداد ۷۷ هزار و ۵۴۴ داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد ۳۱ هزار و ۸۷۰ نفر معادل ۴۰.۲۸ درصد داوطلبان زن و تعداد ۴۶ هزار و ۳۰۸ نفر معادل ۵۹.۷۲ درصد داوطلبان مرد بوده اند.

توکلی در نهایت بیان داشت: ظرفیت پذیرش برای رشته های با آزمون دوره های کاردانی به کارشناسی مجموعا ۱۶۹ هزار و ۲۳۶ نفر می باشد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...