معرفی رشته کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا

معرفی رشته کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا

مقدمه:

صنایع هوافضا در دنیا یکی از پیشروترین زمینه‌های تحقیقاتی به شمار می رود و همواره موجبات ترقی و جهش در سایر رشته‌های علوم و مهندسی را فراهم ساخته است و بدین منظور بودجه‌های کلان نظامی و غیرنظامی را به خود اختصاص داده است، موضوعاتی از قبیل طراحی و ساخت هلیکوپتر، هواپیمای عمود پرواز و یا جنگنده  و بدون سرنشین، بدون موتور، از یک سو و ساخت پایگاه های فضایی، مسافرت به کرات دیگر و جنگ ستارگان از سوی دیگر جامعیت و حساسیت رشته هوافضا را بیش از پیش روشن ساخته است. مهندسی هوافضا مجموعه‌ای از علوم و توانایی‌های علمی و عملی در زمینه تحلیل، طراحی و ساخت وسایل پرنده‌ نظیر موشک‌ها و ماهواره‌ها، هواپیماها، چرخ‌بال‌ها، گلایدرها است. به بیان بهتر مهندسی هوا فضا علمی است که در آن از همه علوم از جمله متالوژی، کامپیوتر و الکترونیک استفاده می گردد.

معرفی گرایش‌های رشته  مهندسی هوافضا در مقطع کارشناسی ارشد

رشته ارشد هوافضا پنج گرایش دارد:

- آیرودینامیک

- جلوبرندگی

- مکانیک پرواز

- سازه‌های هوافضایی

- سوانح‌ هوایی و صلاحیت های ‌پروازی

معرفی گرایش آیرودینامیک ارشد هوافضا

آیرودینامیک به بررسی و مطالعه جریان هوا، محاسبه نیروها و گشتاورهای ناشی از آن بر روی جسم پرنده می‌پردازد و مهندس هوا فضا با فراگیری این علم به تجزیه و تحلیل جریان‌های پیچیده در اطراف اجسام پرنده پرداخته و با به دست آوردن نیروهای آئرودینامیکی امکان بررسی پایداری و طراحی سازه را فراهم می آورد.

معرفی گرایش مکانیک پرواز ارشد هوافضا

مکانیک پرواز‌ به مطالعه و بررسی رفتار و حرکات جسم پرنده با استفاده از اطلاعات آئرودینامیکی، هندسی و وزنی می‌پردازد و در واقع علم مکانیک پرواز متشکل از «عملکرد» است و «عملکرد» به بررسی برد، مداومت پروازی در سرعت‌های مختلف، مسافت نشست و برخاست و پایداری و کنترل وسایل پرنده خواهد پرداخت.

معرفی گرایش سازه‌های هوافضایی ارشد هوافضا

سازه‌های هوافضایی به مطالعه و بررسی سازه‌های هواپیما و دیگر وسایل پرنده می‌پردازد و به منظور طراحی سازه‌هایی ایجاد شده است که علاوه بر استحکام کافی در برابر بارهای آئرودینامیکی و سایر بارهای استاتیکی وارد بر وسایل پرنده، حداقل وزن ممکن را نیز داشته باشند.

معرفی گرایش جلوبرندگی ارشد هوافضا

جلوبرندگی به مطالعه و بررسی سیستم‌های جلوبرنده از قبیل موتورهای پیستونی، توربینی، راکت‌ها و نحوه تولید نیروی رانش در آنها خواهد پرداخت.

معرفی زمینه‌های اشتغال ارشد هوافضا

هدف اصلی صنعت هوافضا طراحی و ساخت وسایل پرنده است، بنابراین فارغ‌التحصیلان مهندسی هوافضا می‌توانند در صنایع و موسسات تحقیقاتی هواپیمایی، موشکی و ماهواره به فعالیت بپردازند و همچنین در تمامی موسسات و سازمان هایی که به نحوی از وسایل پرنده استفاده می‌نمایند، به عنوان کارشناس تحقیق در عملیات و تعمیر و نگهداری به خدمت مشغول شوند. اما علاوه بر اشتغال در مراکز نام برده، یک مهندس هوافضا با تسلط بر علوم آئرودینامیک، طراحی سازه و روش های طراحی توربو ماشین‌ها توانایی‌ کار در شاخه‌های متعددی از مهندسی و پروژه‌های خارج از حیطه صنایع هوافضایی را نیز خواهد داشت.

کاربرد زمینه‌های مطالعاتی یک مهندس هوافضا تنها به طراحی هواپیما و وسایل پرنده محدود نمی‌گردد. به عنوان نمونه آئرودینامیک خودروها از برخی جهات شباهت زیادی به آئرودینامیک هواپیما دارد و امروزه در اغلب صنایع خودروسازی با استفاده از تونل باد و علم آئرودینامیک، خودروهای کم مصرف تری ساخته می شود. فرایند سیستم‌های کنترل صنعتی نیز با فرایندهای طراحی کنترل در وسایل پرنده بر یک مبنا قرار دارند و همچنین سازه اتومبیل و کشتی مشترکات زیادی با سازه یک هواپیما دارد و بالاخره توربین‌های گاز یک نیروگاه یا ایستگاه پمپ گاز همانند یک موتور جت تحلیل و طراحی می‌شوند. در نتیجه یک مهندس هوافضا علاوه بر شرکت‌های هوایی در نیروگاه ها، صنایع نفت و گاز و صنایع خودروسازی فرصت های شغلی خوبی خواهند داشت.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...