معرفی رشته کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا

معرفی رشته کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا

مقدمه:

صنایع هوافضا در دنیا یکی از پیشروترین زمینه‌های تحقیقاتی به شمار می رود و همواره موجبات ترقی و جهش در سایر رشته‌های علوم و مهندسی را فراهم ساخته است و بدین منظور بودجه‌های کلان نظامی و غیرنظامی را به خود اختصاص داده است، موضوعاتی از قبیل طراحی و ساخت هلیکوپتر، هواپیمای عمود پرواز و یا جنگنده  و بدون سرنشین، بدون موتور، از یک سو و ساخت پایگاه های فضایی، مسافرت به کرات دیگر و جنگ ستارگان از سوی دیگر جامعیت و حساسیت رشته هوافضا را بیش از پیش روشن ساخته است. مهندسی هوافضا مجموعه‌ای از علوم و توانایی‌های علمی و عملی در زمینه تحلیل، طراحی و ساخت وسایل پرنده‌ نظیر موشک‌ها و ماهواره‌ها، هواپیماها، چرخ‌بال‌ها، گلایدرها است. به بیان بهتر مهندسی هوا فضا علمی است که در آن از همه علوم از جمله متالوژی، کامپیوتر و الکترونیک استفاده می گردد.

معرفی گرایش‌های رشته  مهندسی هوافضا در مقطع کارشناسی ارشد

رشته ارشد هوافضا پنج گرایش دارد:

- آیرودینامیک

- جلوبرندگی

- مکانیک پرواز

- سازه‌های هوافضایی

- سوانح‌ هوایی و صلاحیت های ‌پروازی

معرفی گرایش آیرودینامیک ارشد هوافضا

آیرودینامیک به بررسی و مطالعه جریان هوا، محاسبه نیروها و گشتاورهای ناشی از آن بر روی جسم پرنده می‌پردازد و مهندس هوا فضا با فراگیری این علم به تجزیه و تحلیل جریان‌های پیچیده در اطراف اجسام پرنده پرداخته و با به دست آوردن نیروهای آئرودینامیکی امکان بررسی پایداری و طراحی سازه را فراهم می آورد.

معرفی گرایش مکانیک پرواز ارشد هوافضا

مکانیک پرواز‌ به مطالعه و بررسی رفتار و حرکات جسم پرنده با استفاده از اطلاعات آئرودینامیکی، هندسی و وزنی می‌پردازد و در واقع علم مکانیک پرواز متشکل از «عملکرد» است و «عملکرد» به بررسی برد، مداومت پروازی در سرعت‌های مختلف، مسافت نشست و برخاست و پایداری و کنترل وسایل پرنده خواهد پرداخت.

معرفی گرایش سازه‌های هوافضایی ارشد هوافضا

سازه‌های هوافضایی به مطالعه و بررسی سازه‌های هواپیما و دیگر وسایل پرنده می‌پردازد و به منظور طراحی سازه‌هایی ایجاد شده است که علاوه بر استحکام کافی در برابر بارهای آئرودینامیکی و سایر بارهای استاتیکی وارد بر وسایل پرنده، حداقل وزن ممکن را نیز داشته باشند.

معرفی گرایش جلوبرندگی ارشد هوافضا

جلوبرندگی به مطالعه و بررسی سیستم‌های جلوبرنده از قبیل موتورهای پیستونی، توربینی، راکت‌ها و نحوه تولید نیروی رانش در آنها خواهد پرداخت.

معرفی زمینه‌های اشتغال ارشد هوافضا

هدف اصلی صنعت هوافضا طراحی و ساخت وسایل پرنده است، بنابراین فارغ‌التحصیلان مهندسی هوافضا می‌توانند در صنایع و موسسات تحقیقاتی هواپیمایی، موشکی و ماهواره به فعالیت بپردازند و همچنین در تمامی موسسات و سازمان هایی که به نحوی از وسایل پرنده استفاده می‌نمایند، به عنوان کارشناس تحقیق در عملیات و تعمیر و نگهداری به خدمت مشغول شوند. اما علاوه بر اشتغال در مراکز نام برده، یک مهندس هوافضا با تسلط بر علوم آئرودینامیک، طراحی سازه و روش های طراحی توربو ماشین‌ها توانایی‌ کار در شاخه‌های متعددی از مهندسی و پروژه‌های خارج از حیطه صنایع هوافضایی را نیز خواهد داشت.

کاربرد زمینه‌های مطالعاتی یک مهندس هوافضا تنها به طراحی هواپیما و وسایل پرنده محدود نمی‌گردد. به عنوان نمونه آئرودینامیک خودروها از برخی جهات شباهت زیادی به آئرودینامیک هواپیما دارد و امروزه در اغلب صنایع خودروسازی با استفاده از تونل باد و علم آئرودینامیک، خودروهای کم مصرف تری ساخته می شود. فرایند سیستم‌های کنترل صنعتی نیز با فرایندهای طراحی کنترل در وسایل پرنده بر یک مبنا قرار دارند و همچنین سازه اتومبیل و کشتی مشترکات زیادی با سازه یک هواپیما دارد و بالاخره توربین‌های گاز یک نیروگاه یا ایستگاه پمپ گاز همانند یک موتور جت تحلیل و طراحی می‌شوند. در نتیجه یک مهندس هوافضا علاوه بر شرکت‌های هوایی در نیروگاه ها، صنایع نفت و گاز و صنایع خودروسازی فرصت های شغلی خوبی خواهند داشت.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...