استانداردسازی ظرفیت پذیرش دوره دکتری با اجرای قانون سنجش و پذیرش

استانداردسازی ظرفیت پذیرش دوره دکتری با اجرای قانون سنجش و پذیرش

ظرفیت پذیرش دکتری با اجرای قانون سنجش و پذیرش استانداردسازی می گردد.

وزیر علوم در این خصوص بیان داشت: در هر کد رشته دکتری بیش از ۷ دانشجو نباید جذب شود و اقدام برخی دانشگاه‌ها نسبت به جذب بیشتر از این تعداد را خلاف قانون و غیرقابل قبول اعلام نمود.

محمد فرهادی به نسبت استاد- دانشجو در استانداردهای جهانی و ایران اشاره نمود و براینکه این عدد در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است تاکید نمود و افزود: در حال حاضر متوسط نسبت استاد- دانشجو در ایران ۱به ۲۶ و  نسبت استاندارد جهانی این مسئله در رشته‌های پزشکی ۱ به ۱۲ تا ۱۶ و غیرپزشکی ۱ به ۱۸ تا ۲۲ است و البته هدف وزارت علوم، تحقیقات  فناوری در برنامه ششم نیز دستیابی به همین عدد جهانی می باشد.

وی در خصوص انتقادش از جذب بی‌رویه دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی به ویژه دکترا، توضیحاتی ارائه داد و گفت: این انتقاد به نحوه جذب بی‌رویه دانشجو در گذشته بوده است؛ چراکه اکنون جذب‌ها با قانون و ضابطه صورت می پذیرد.

فرهادی بیان نمود: بر طبق قوانین جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، حداکثر ۲۰ و در مقطع دکترا ۵ تا ۷ دانشجو در تمام دانشگاه‌ها اعم از دولتی و آزاد جذب باید شوند و اگر دانشگاه‌ها به بیشتر از این تعداد به جذب دانشجو اقدام نمایند خلاف کرده و قابل قبول نیست.

وزیر علوم در ادامه سخنانش اذعان نمود: با اجرای “ قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی” از  امسال، دانشگاه‌هایی که همچنان اقدام به جذب بیشتر دانشجو می‌نموده اند نیز مجبور به اجرای قانون خواهند شد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

اخبار مرتبط

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...