میزان ظرفیت پذیرش آموزش عالی بدون کنکور سراسری

میزان ظرفیت پذیرش آموزش عالی بدون کنکور سراسری

83 درصد کل ظرفیت آموزش عالی بدون کنکور می باشد.

آقای ابراهیم خدایی ریاست سازمان سنجش اظهار داشت : ۸۳ درصد کل ظرفیت آموزش عالی بدون کنکور می باشد و فقط برای ۱۷ درصد این ظرفیت کنکور را برگزار خواهیم کرد .

این مقام مسئول در  سازمان سنجش،  آزمون استخدامی و ارزشیابی و تنظیم کیفیت را از جمله اقدامات صورت گرفته در سازمان سنجش بیان نمود و گفت : ۳ میلیون ۲۰۰ هزار متقاضی در بین آزمون ها داشتیم و در قسمت دوم امسال نیز آماده برگزاری آزمون استخدامی خواهیم بود و نیز در قسمت سوم  خود ارزیابی نموده که در راستای ارتقای کیفیت گروه های آموزشی در حوزه کاری خودشان انجام  خواهد گرفت .

 وی  بیان نمود : سال اخیر تغییر عمده ای در فعالیت های سازمان اتفاق افتاده است و آن قانون تحصیلات تکمیلی بود و کلیه سنجش ها را در وزارت علوم و بهداشت متمرکز نمود و در سال جاری وارد فاز اجرایی می شویم و در بحث تحصیلات تکمیلی دو آزمون در وزارت بهداشت و وزارت علوم  داریم.

آقای خدایی افزود: در حال حاضر تا ۸۳ درصد کل ظرفیت آموزش عالی بدون کنکور می باشد و فقط برای ۱۷ درصد این ظرفیت کنکور را برگزار  خواهیم کرد .

ایشان درباره حذف کنکور نیز سخنانی بیان نمود و گفت : با جمع بندی های انجام گرفته و رقابت سنگینی که در یکسری رشته ها مثل پزشکی وجود دارد، عملا نمی توانیم برای ۱۰ درصد ظرفیت دانشگاهی حذف کنکور را اجرایی نماییم.

وی در خاتمه سخنان خود خاطر نشان کرد: در طی ۵ سال قرار شده ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها بدون کنکور واگذار گردد اما در خصوص  ۱۵ درصد باقی مانده، حذف مطرح نشده است و قرار خواهد بود و طبق کارکرد دانش آموزان در آموزش متوسطه ظرفیت ها واگذار گردد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

 

 

 

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...