درآمدی بر معرفی رشته كارشناسي ارشد علوم تشریحی

درآمدی بر معرفی رشته كارشناسی ارشد علوم تشریحی

مقدمه:

به منظور تامین نیروی انسانی متعهد در رشته علوم تشریحی و دستیابی به روش های تتبع و تحقیق در علوم وابسته به آن برای رسیدن به خود كفایی و در نهایت حفظ و ارتقا سطح علم نظام جمهوری اسلامی دوره كارشناسی ارشد ناپیوسته رشته علوم تشریحی با مشخصات زیر ارائه گردید:

1-تعریف و هدف رشته  ارشد علوم تشریحی

كارشناسی ارشد علوم تشریحی (ناپیوسته ) به دوره ای مربوط می شود كه تحصیلات بالاتر از كارشناسی را شامل می شود و نخستین مقطع تحصیلی پس از كارشناسی می باشد. که هدف از آن تربیت افرادی متعهد ، لایق و ماهر می باشد كه قادر باشند بر مبانی علوم تشریحی (بافت شناسی، آناتومی و جنین شناسی ) متون علمی موجود تسلط یافته، در اثر آشنایی با روشهای پیشرفته تحقیق در علوم و بدست آوردن كارایی و لیاقت و مهارت علمی و عملی لازم را به گونه ای كسب نمایند كه به خوبی بتوانند به تعلیم در این رشته بپردازند، از مقالات علمی و تحقیقات علوم تشریحی و علوم وابسته در جهت پیشبرد مرزهای دانش و كمك به ایجاد روح علمی در جامعه استفاده نمایند.

2- طول دوره و شكل نظام كارشناسی ارشد رشته علوم تشریحی:

بر طبق آئین نامه آموزشی دوره كارشناسی ارشد (ناپیوسته ) مصوب شورای عالی برنامه ریزی طول دوره كارشناسی ارشد ناپیوسته علوم تشریحی 2 سال طول دارد.

5- ضرورت و اهمیت ارشد رشته علوم تشریحی:

باتوجه به توسعه رو به رشد دامنه علوم تشریحی و تحقیقات دامنه داری كه طی صد سال اخیر صورت گرفته و نیاز به شناخت عوامل متعدد بیماری زا و ارتباط آنها با انسان و نیاز روز افزون دانشكده های گروه پزشكی به مدرس متخصص و متعهد و نیز در راستای كوشش در پژوهش های علمی بمنظور دست یابی به خودكفایی و آماده نمودن افراد جهت ادامه تحصیل تا مرحله دكتری علمی تاسیس نمودن این دوره و اهمیت آن مشخص می گردد و دائر این دوره در دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران كاملا ضروری می باشد.

معرفی دروس ارشد علوم تشریحی:

بافت شناسی عمومی، پایان‌نامه، تشریح اندامهای فوقانی و تحتانی، قفسه سینه و شكم، جنین شناسی، فیزیولوژی، آسیب شناسی، بافت اختصاصی و روشهای پیشرفته میكرو آناتومی،  لگن و پرینه، تشریح سرو گردن، مغزو اعصاب.

موقعیت شغلی ارشد علوم تشریحی:

دانشجویانی كه این دوره آموزشی را طی می نمایند می توانند در صورت دارا بودن شرایط لازم در موسسات آموزش عالی به امر تحقیق و تدریس پرداخته و همچنین ضمن كمك به امر برنامه ریزی در مراكز و موسسات درمانی و بهداشتی یا مراكز تحقیقاتی انجام وظیفه می نمایند.

 

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...