درآمدی بر معرفی رشته كارشناسي ارشد علوم تشریحی

درآمدی بر معرفی رشته كارشناسی ارشد علوم تشریحی

مقدمه:

به منظور تامین نیروی انسانی متعهد در رشته علوم تشریحی و دستیابی به روش های تتبع و تحقیق در علوم وابسته به آن برای رسیدن به خود كفایی و در نهایت حفظ و ارتقا سطح علم نظام جمهوری اسلامی دوره كارشناسی ارشد ناپیوسته رشته علوم تشریحی با مشخصات زیر ارائه گردید:

1-تعریف و هدف رشته  ارشد علوم تشریحی

كارشناسی ارشد علوم تشریحی (ناپیوسته ) به دوره ای مربوط می شود كه تحصیلات بالاتر از كارشناسی را شامل می شود و نخستین مقطع تحصیلی پس از كارشناسی می باشد. که هدف از آن تربیت افرادی متعهد ، لایق و ماهر می باشد كه قادر باشند بر مبانی علوم تشریحی (بافت شناسی، آناتومی و جنین شناسی ) متون علمی موجود تسلط یافته، در اثر آشنایی با روشهای پیشرفته تحقیق در علوم و بدست آوردن كارایی و لیاقت و مهارت علمی و عملی لازم را به گونه ای كسب نمایند كه به خوبی بتوانند به تعلیم در این رشته بپردازند، از مقالات علمی و تحقیقات علوم تشریحی و علوم وابسته در جهت پیشبرد مرزهای دانش و كمك به ایجاد روح علمی در جامعه استفاده نمایند.

2- طول دوره و شكل نظام كارشناسی ارشد رشته علوم تشریحی:

بر طبق آئین نامه آموزشی دوره كارشناسی ارشد (ناپیوسته ) مصوب شورای عالی برنامه ریزی طول دوره كارشناسی ارشد ناپیوسته علوم تشریحی 2 سال طول دارد.

5- ضرورت و اهمیت ارشد رشته علوم تشریحی:

باتوجه به توسعه رو به رشد دامنه علوم تشریحی و تحقیقات دامنه داری كه طی صد سال اخیر صورت گرفته و نیاز به شناخت عوامل متعدد بیماری زا و ارتباط آنها با انسان و نیاز روز افزون دانشكده های گروه پزشكی به مدرس متخصص و متعهد و نیز در راستای كوشش در پژوهش های علمی بمنظور دست یابی به خودكفایی و آماده نمودن افراد جهت ادامه تحصیل تا مرحله دكتری علمی تاسیس نمودن این دوره و اهمیت آن مشخص می گردد و دائر این دوره در دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران كاملا ضروری می باشد.

معرفی دروس ارشد علوم تشریحی:

بافت شناسی عمومی، پایان‌نامه، تشریح اندامهای فوقانی و تحتانی، قفسه سینه و شكم، جنین شناسی، فیزیولوژی، آسیب شناسی، بافت اختصاصی و روشهای پیشرفته میكرو آناتومی،  لگن و پرینه، تشریح سرو گردن، مغزو اعصاب.

موقعیت شغلی ارشد علوم تشریحی:

دانشجویانی كه این دوره آموزشی را طی می نمایند می توانند در صورت دارا بودن شرایط لازم در موسسات آموزش عالی به امر تحقیق و تدریس پرداخته و همچنین ضمن كمك به امر برنامه ریزی در مراكز و موسسات درمانی و بهداشتی یا مراكز تحقیقاتی انجام وظیفه می نمایند.

 

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...