مشاوره تحصیلی کنکور و برنامه ریزی درسی

مقاله زیر را به دقت مطالعه نمایید :

دانش اموزان ، والدین گرامی و داوطلبان کنکور


به دنبال چه برنامه ای هستید ؟ به دنبال مشاوره کنکور هستید ؟ براستی آیا برای موفقیت در کنکور نیازی به برنامه ریزی و مشاور تحصیلی دارید ؟ برای موفقیت در کنکور باید چه برنامه ریزی داشته باشیم ؟ رتبه های برتر کنکور چه برنامه ریزی داشتند و از چه منابعی استفاده می کردند ؟برای موفقیت در کنکور باید چه برنامه ریزی داشته باشیم ؟


خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان پاسخ شما دانش اموزان و اولیا را می داند و برای موفقیت در کنکور نیازی به یک برنامه پیچیده و سنگین نیست ، نیازی به حضور دبیران و اساتبد ممتاز کشور نیست ، نیازی به نبوغ خاص و خارق العاده دانش اموزان نیست ، بلکه بایستی با طرح یک برنامه هوشمندانه و آگاهانه و استفاده از منابع و کتب استاندارد و ازمون های اموزشی معتبر و اداره مصرانه کارهای ساده ای که تمامی دانش اموزان قادر به انجام آن هستند پیش رفت تا بتوانید در کنکور موفق شوید 


برنامه ریزی هوشمندانه و آگاهانه استفاده از منابع و کتب تست استاندارد آزمون های آموزشی معتبر


 

گامهای اساسی :

I. هدف داشته باشید و با شکست متوقف نشوید .
II. زیاد درس بخوانید و تست زیادی حل کنید .
III. برنامه ریزی داشته باشید . 
IV. نتایج خود را آنالیز کنید .
V. اشکالات کار خود را برطرف کنید .


•    هدف داشته باشید :


آغازگر هر فعالیتی نیت است که جزء جدایی ناپذیر آن به شمار می رود . اما حرکت آفرین ، قوام بخش ، دوام دلر و به نتیجه رساننده ی همان فعالیت چیزی جز هدف نیست .

ما که با هر مهر تلاشی دوباره و تکاپویی مجدد را آ؛از می کنیم ، می دانیم که مهر امسال با سایر مهر ها متفاوت است . زیرا این یک شروع تنها نیست بلکه آغازی هدفمند است .


•    برنامه ریزی ساده ای داشته باشید :

 

برنامه ریزی ، اماده کردن مقدمات لازم برای رسیدن به هدف مورد نظر است و بدون داشتن یک برنامه دقیق و اصولی نمی توان از وقت و امکانات خود به خوبی استفاده کرد .
با نوشتن برنامه ، خود را ملزم به اجرای آ« می کنید و این کار باعث می شود به سرعت وارد عمل شوید .


•    زیاد درس بخوانید و زیاد تست بزنید :

شاید دغدغه ی بسیاری از دانش اموزان و بخصوص داوطلبان کنکور سراسری ساعت مطالعه پایین باشد که به نوعی دلزدگی از درس را برای آنها به همراه می آورد .
در کارگروه های ویژه خانه مشاوره با رتبه های برتر کنکور ، چارت های درسی جداگانه ای برای دانش آموزان در سطوح مختلف طراحی شده است .


 


•    نتایج خود را آنالیز کنید : ساعت ها مطالعه ، ساعت ها تست زنی و روزهای پیاپی چشیدن طعم روزهای کنکور را تنها می توانید با نداشتن آنالیز بر باد دهید . 
خیلی مهم است تا شناختی دقیق بر روی نقاط مثبت و منفی خود داشه باشید.

 

 


•    اشکالات خود را برطرف نمایید :

عادت نکن ، اصلاح کن !  بسیاری سرسختانه بر برنامه خویش اصرار پیوسته دارند در حالیکه به وضوح اوضاع و احوال آنها نشان دهنده برنامه اشتباه آنهاست .
مشاور ، والدین و معلم شما دشمن شما نیست ، برای صعود راه قله را باید بدانید و اگر نظرات شما با آنها متمایز بود ، به عمق سخن آنها گوش فرا دهید .

 

•    اگر شکست خوردید به کارهایتان ادامه دهید : 


 

هیچ کس توان ایجاد یک لحظه حس خوب را در این زمان برای شما ندارد ، جز خودتان .
متعادل باشید .. نه در روزهای خوب با بیشینه ی هیجان و نه در روزهای سخت غرق در ناامیدی ..
فردا از آن شما خواهد شد اگر امروز آهسته و پیوسته و با تدبیر قدم در راه فردا بردارید .

 

   

سوالات متداول کنکوری ها : 
 

-    در کدام ازمون جامع ثبت نام کنم ؟


یکی از مراحل بسیار کلیدی و مهم برای یک مطالعه موفق و ثمربخش پیش بینی زمان های کوتاهی است که در آن اوقات از مجموعه مباحث مطالعه شده ی دروس تعدادی تست به صورت تصادفی بزنی و از این طریق آنالیزی دقیق نیز بر روی توانایی ها و ضعف های خود داشته باشی . از این سو ، که دغدغه شما صرفا یافتن نقاط ضعف و برتر شما باشد آزمون انتخابی مناسب برای شما خواد بود .


-    در کدام کلاس های کنکور شرکت کنیم ؟


کلاس کنکور رفتن با چه رسالتی ؟ کلاس کنکور را نیاز دارید ؟ یا تنهت به واسطه همراهی با جریان کنکور کلاس ها را شرکت می کنید ؟  زمان ارزشمند است و تنها در زمانی برای کلاسهای کنکور اقدام کنید تا بتوانید با کمک آنها زمان های در خانه را هدفمند کنید .

-    از کدام منابع کنکور برای مطالعه و تست زنی استفاده کنیم ؟


نه آن مقدار آسان که چشم بسته تست ها را بزنید و نه آ«قدر سخت که توان پاسخگویی نداشته باشید . تست زنی هم آداب خود را دارد و کتاب های تست و درس نامه های هر کتاب در دوره زمانی خاصی به کار شما خواهد آمد .


-    آیا CD های تصویری به من کمک می کند ؟


 

CD های اتصویری را بایستی با بررسی شرایط زمانی دانش اموز و مسایل حاشیه ای انتخاب کرد . اگر مدت زمان بسیاری از موعدی که باید شروع می کرده اید گذشته ، از کنار این منابع عبور کنید لذا پیشرفت با CD   های آموزشی هر چند که در صورت انتخاب درست برند تولید کننده آن عالی خواهد بود اما زمان بسیاری را طلب می کند .

اگر در زمان معین شروع فرایند مطالعه برای کنکور هستید ، در انتخاب شرکت تولید کننده CD های تصویری دقت کنید .

 

-    نحوه مطالعه دروس عمومی و اختصاصی به چه صورت است ؟نه تنها طرز صحیح خوتندن دروس عمومی با اختصاصی متفاوت است بلکه در افراد مختلف هم روش های صحیح خواندن متفاوت است و این مهارت یک مشاور را می طلبد تا در کنار همت شما ، چاشنی تجربه را رهسپار راهتان کند .


-    آیا خلاصه نویسی برای سال کنکور مناسب است ؟

 


دقت کنید : خلاصه نویسی بله اما دوباره نویسی نه !
خیلی ها نه اصول خلاصه نویسی را می دانند و نه طرز بهره گیری از آن .
اگر خلاصه نویسی را بلد هستید و بر طبق برنامه استاندارد جلو می روید کار مناسبی خواهد بود .

به دنبال چه برنامه ای هستید؟ به دنبال مشاوره کنکور هستید؟ براستی آیا برای موفقیت در کنکور نیازی به برنامه ریزی و مشاور تحصیلی دارید ؟

 

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...