کاهش موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور

کاهش موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور

منع اعزام دانشجو به خارج از کشور توسط موسسات غیر مجاز و صلب امتیاز آنها انجام شد.

آقای مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون دانشجویی وزیر علوم از تذکر و ملغی شدن امتیاز تاسیس برخی موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور خبر داد و اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده در این راستا تعداد این موسسات کاهش بیشتری خواهد یافت.

ریاست سازمان امور دانشجویان و معاون دانشجویی وزیر علوم در این خصوص خاطر نشان کرد : در بحث اعزام دانشجو از طریق آزمونی که برگزار گردید آن چنان که باید در انتقال دانشجویان برای اعزام موفق به عمل نیامده و آن دسته از دانشجویانی که در آزمون پذیرفته شدند و باید اعزام گردند با ضعف هایی مواجه هستند. اما مقرر شد در آزمون بعدی دکتری و اعزام دانشجو، دانشگاه‌ها سهمیه خارج گرفته و خودشان موضوع را بررسی و پیگیری کنند.

آقای صدیقی همچنین در خصوص موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو بیان نمود: ضمن تذکر به فعالیت تقریب به 40 موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور در بعضی از موارد نیز امتیاز تاسیس این موسسات از آن‌ها گرفته شده است و جاذبه این موسسات برای بسیاری از مشتاقان اعزام دانشجو به خارج از کشور نیز از بین رفته است. با توجه به پیگیری های انجام شده از سوی وزارت علوم و تحقیقات و نیروی انتظامی تعداد موسسات غیر مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشورسیر نزولی پیدا کرده است.

ایشان در ادامه عنوان کرد: هم اکنون ارتباطات خوبی با حوزه نیروی انتظامی داریم که با اعلام نام برخی از موسسات غیرمجازی که مجوزی از طرف وزارت علوم برای اعزام دانشجویان ایرانی به خارج از کشور دریافت نکرده اند برخورد صورت گرفته است.

آقای صدیقی در خاتمه یادآور شده و اظهار داشتند: مشتاقان اعزام دانشجو به خارج از کشور می توانند اطلاعات کافی و لازم را در خصوص موسسات دارای مجوز اعزام دانشجو به خارج از کشور را از طرف سایت وزارت علوم و تحقیقات دریافت نمایند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...