نحوه ارائه تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان در سال ۹۵

نحوه ارائه تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان در سال ۹۵

نحوه ارائه تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان در سال ۹۵ اعلام گردید.

بنیاد ملی نخبگان در راستای پشتیبانی از فعالیت‌های تخصصی دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی که به فعالیت‌های فناورانه در شرکت‌های دانش‌بنیان مشغول هستند، تسهیلات نظام وظیفه تخصصی ارائه می نماید.

شرایط اعطای تسهیلات نظام وظیفه تخصصی به دانش‌آموختگان فعال در شرکت‌های دانش بنیان (دانش‌آموختگان برتر فناور) به شرح زیر خواهد بود:

1) متقاضی باید دانش‌آموخته دوره کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی از یکی از مراکز آموزش عالی، پژوهش و فناوری داخل یا خارج از کشور باشد که صحت مدارک صادره آن به تإیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده باشد.

2) از زمان دانش آموختگی متقاضی بیشتر از سه سال(برای دانش آموختگان دانشگاه های داخل کشور) و بیش از شش سال (برای دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور) طی نشده باشد.

* یادآوری: دانشجویان دوره دکتر تخصصی مراکز آموزش عالی، پژوهش و فناوری داخل که از پیشنهاده رساله دکتری خود با موفقیت دفاع نموده اند، نیز در صورت موافقت استاد راهنما و تأیید دانشگاه محل تحصیل خود قادر خواهند بود از این تسهیلات برخوردار شوند.

3) شرط لازم بهره مندی از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان: متقاضیان برای نام نویسی در سامانه باید شرایط زیر را دارا باشند:

* دانش آموخته باید در یکی از شرکت های دانش بنیان مورد تأیید معاونت علمی و فناوری به مدت دست کم شش ماه (بر اساس فهرست بیمه شرکت) به طور تمام وقت به فعالیت مشغول بوده باشد. فهرست شرکت‌های مورد تأیید در صفحه اول سامانه www.daneshbonyan.ir قرار گرفته شد.

** میانگین معدل کل دوره کارشناسی متقاضیان بهره مندی از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان باید بیشتر از ۱۴ و میانگین معدل کل دوره تحصیلات تکمیلی متقاضیان بهره مندی از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان (کارشناسی ارشد و دکتر تخصصی) بیشتر از ۱۵ باشد.

4) شرط کافی بهره مندی از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان: متقاضی باید دارای بیشترین امتیاز از فعالیت های نخبگانی (شامل فعالیت های فناورانه، پژوهشی و آموزشی) بر اساس معیارهای بنیاد در میان متقاضیان دیگر باشد.

5) مهم‌ترین مصادیق فعالیت‌های نخبگانی به شرح زیر خواهند بود:

* موفقیت‌های علمی در دانشگاه (آموزشی، پژوهشی، فنّاورانه و غیره)

* برگزیده شدن در جشنواره‌های معتبر ادبی و هنری یا فعالیت‌های‌قرآنی مورد تأیید بنیاد

* اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان (عضو هیئت مدیره، مدیرعامل و فعالیت تمام وقت در شرکت دانش‌بنیان)

* کسب جایزه‌های تحصیلی بنیاد

* برگزیده شدن در جشنواره‌های علمی،پژوهشی،‌ فناورانه مورد تأیید بنیاد

6) شرکت دانش بنیان باید اظهارنامه مالیاتی داشته باشد و کالاها و خدمات دانش بنیان خود را با توجه به اطلاعات اظهارنامه مالیاتی به فروش رسانده باشد.

7) هر یک از شرکت های دانش بنیان قادر خواهند بود یک نفر و به ازای هر پنج میلیارد ریال فروش سالانه (بر اساس اظهارنامه مالیاتی) یا به ازای هر ده نفر نیروی کارشناسی شاغل تمام وقت در شرکت (بر اساس فهرست بیمه)، یک نفر دیگر را معرفی نمایند. سهمیه شرکت های دانش بنیان در معرفی متقاضیان بهره مندی از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان تا سقف ده نفر برای هر شرکت در سال، برای مدت یک سال تعیین شده است و صرفاً برای همان سال می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

8) لازم است متقاضیان، معرفی نامه شرکت متبوع خود را با توجه به الگوی نام برده در سامانه ثریا (soraya.bmn.ir)  تهیه و بارگذاری نمایند.

9) هیچ نیازی به مراجعه حضوری فرد یا ارائه تقاضای مکتوب به بنیاد ملّی نخبگان/ معاونت علمی و فناوری نمی باشد و فرد متقاضی باید اطلاعات خود و شرکت متبوع خود را در سامانه soraya.bmn.ir ثبت نموده و به‌ صورت الکترونیکی مراحل آن را پیگیری نماید. پیام های لازم درباره وضعیت تقاضا (نقص مدارک و تأیید و یا عدم تأیید) در همین سامانه قابل مشاهده خواهند بود.

10) به دلیل آنکه امتیازهای دانش‌آموختگان به کمک نرم افزار تخصصی محاسبه می‌شود ضروری است که:

10-1) همة اطلاعات به طور کامل در سامانه (soraya.bmn.ir) بارگذاری شود، بدیهی است تا تکمیل نهایی اطلاعات، فرایند بررسی آغاز نخواهد شد.

10-2) زمان بررسی پرونده (از زمان تکمیل نهایی پرونده) در سامانه ۴۵ روز خواهد بود و صرفاً پس از پایان این زمان، امکان پاسخگویی وجود دارد.

**یادآوری مهم: چنانچه در هر مرحله از بررسی معلوم گردد متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری نموده است، متقاضی نه فقط از این درخواست بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم خواهد شد و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذیربط گزارش و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می گردد.

11) چنانچه با درخواست متقاضی موافقت نگردد، متقاضی مجاز است با ارتقای فعالیت‌های نخبگانی خود صرفاً یک بار دیگر درخواست خود را در سامانه بارگذاری نماید.

12) از ابتدای مهرماه سال جاری، تمامی ارتباطات بنیاد با مخاطبان برای استفاده از تسهیلات نظام وظیفه، صرفاً از طریق شبکه (و به شکل غیرحضوری) انجام خواهد گرفت. از این رو چنان چه متقاضیان پرسش یا درخواستی درباره این موضوع داشته باشند باید به بخش «پاسخگویی به درخواست‌های شما» در وبگاه بنیاد نخبگان مراجعه نموده و درخواست خود را ارسال نمایند تا مورد بررسی قرار بگیرد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...