ضوابط بورس اعزام به خارج دانشجویان دکتری

ضوابط بورس اعزام به خارج دانشجویان دکتری

ضوابط بورس اعزام به خارج دانشجویان دکتری اعلام گردید.

سازمان سنجش و آموزش کشور شرایط و ضوابط بورس اعزام به خارج وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و موسسات آموزش عالی دارای شرایط خاص را اعلام نمود.

مبنی بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، متقاضیان بورس اعزام به خارج بورسیه وزارتخانه‌ها، بورسیه سازمان‌ها و یا موسسات آموزش عالی دارای شرایط خاص در هر یک از کد رشته‌های تحصیلی باید افزون بر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی درج شده در دفترچه راهنما و کسب حد نصاب نمره مرحله ارزیابی تخصصی، شرایط و ضوابط اختصاصی وزارتخانه یا سازمان یا ارگان بورس دهنده دارای شرایط خاص را داشته باشند.

* تعریف شرایط اختصاصی داوطلبان ویژه بورس خارج از کشور

شرایط اختصاصی داوطلبان ویژه بورس خارج از کشور به این صورت تعریف شده است که حداقل میانگین نمره‌های دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته به ترتیب 15 و 17 تراز شده و دوره‌های کارشناس ارشد پیوسته و یا دکتری حرفه‌ای 17 تراز شده، حداکثر سن داوطلبان بورس خارج از کشور در زمان تقاضا 30 سال است ولی سن سهمیه ایثارگران و مربیان 33 می باشد.

نحوه پذیرش بورس و اعزام داوطلبان ویژه بورس خارج از کشور به صورت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری، انجام مصاحبه علمی و ارزیابی تخصصی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دارای سهمیه خواهد بود، سپس دانشگاه پس از مصاحبه علمی سهمیه‌های بورس خارج خود را انتخاب نموده و به شورای مرکزی بورس اعلام می دارد. سرانجام پس از ارزیابی نهایی و تائید نتایج رسیده از سوی دانشگاه‌ها توسط شورای مرکزی بورس،‌ نتایج به سازمان سنجش اعلام می گردد.

گفتنی است که رشته گرایش و کشور مورد اعزام به تشخیص دانشگاه دارای سهمیه و هماهنگی اداره کل بورس تعیین می شود و قبولی‌های بورس خارج از کشور با توجه به سهمیه هر دانشگاه خواهد بود.

* مهلت پذیرفته شدگان اعزام بورس خارج از کشور برای اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد

پذیرفته شدگان اعزام بورس خارج از کشور باید حداکثر تا 31 شهریور ماه سال 96 برای اخذ حدنصاب نمره زبان، پذیرش از دانشگاه مورد تائید دارای سهمیه و اداره کل بورس، سپردن وثیقه به دانشگاه و دریافت روادید اقدامات لازم را انجام دهند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...