تعهد پذیرفته‌شدگان دکتری خارج کشور به تدریس در دانشگاه محل سهمیه بورس

تعهد پذیرفته‌شدگان دکتری خارج کشور به تدریس در دانشگاه محل سهمیه بورس

پذیرفته‌شدگان دکتری خارج کشور در دانشگاه محل سهمیه بورسیه تعهد تدریس خواهند داشت.

رئیس سازمـان امور دانشجویان با اعلام این خبر گفت: محل خدمت دانشجویـان بورس خارج بعد از بازگشت به کشور، دانشگاه محل سهمیـه است.

مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: با توجه به فارغ التحصیلان زیاد دانشگاهی و آمادگی آنها برای ورود به دانشگاه به عنوان عضو هیئت علمی، دانشگاه‌ها دیگر نیاز به بورسیه ندارند و از این رو در سال ۹۴ حکم بورس خارج خیلی کم شد. همین کمتر شدن تقاضا برای بورس خارج سبب شد، بورس را به سمت رشته‌های خاص هدایت کنیم، یعنی در واقع رشته‌هایی که در اولویت‌های نقشه جامع علمی کشور قرار دارند.

بر همین اساس سال گذشته با تفویض اختیاری که به دانشگاه‌ها داده شده است، آنها سهمیه مورد نیاز خود را برای بورس خارج اعلام نمودند و بعد از بررسی، در رشته‌هایی خاص در بین رشته‌‌‌هایی که هنوز در کشور کمبود داریم، حدود ۱۹۲ سهمیه در آزمون دکتری پیش بینی گردید.

صدیقی افزود: متقاضیان بورس تحصیلی اختیار دارند که دانشگاه‌های داخل و خارج را انتخاب نمایند و در همان دانشگاه محل سهمیه، مراحل مصاحبه را انجام داده و بعد از پذیرش و تائید، کار اخذ پذیرش از دانشگاه خارجی، گرفتن وثیقه و کنترل پیشرفت تحصیلی همه زیر نظر دانشگاه محل سهمیه و محل خدمت دانشجو می باشد که بعد از بازگشت به کشور نیز همان دانشگاه محل سهمیه محل تعهد خواهد بود.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در نهایت خاطرنشان نمود: امید است با این تفویض اختیار، مشکلات در بورس خارج از کشور حل گردد چون در گذشته  برای به خدمت گرفتن دانشجویان بورسیه‌ای در دانشگاه‌ها از طریق وزارت علوم مصاحبه آزمون برگزار می شد و بعد از اتمام بورس دانشجویان به کشور بازگشته و دیگر اعلام نیاز نمی شد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...