احتمال تغییر روند پذیرش در پردیس دانشگاه ها

احتمال تغییر روند پذیرش در پردیس دانشگاه ها

روند پذیرش در پردیس دانشگاه ها با احتمال تغییر همراه خواهد بود.

مسئولان آموزش عالی بر این باور هستند که پذیرش پردیس های خودگردان باید از طریق آزمون اختصاصی دانشگاه ها انجام گیرد.

پردیس های خودگردان در دانشگاه ها بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه توسط دانشگاه های بزرگ کشور راه اندازی می شوند، اما  طی چندین سال که از فعالیت پردیس ها می گذرد همواره با تغییرات ساختار مواجه بوده و هستند.

در برنامه پنجم توسعه آمده است که دانشگاه های کشور، بر حسب مورد و به تشخیص وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تصویب شورای گسترش وزارتخانه‌های مربوطه، قادر خواهند بود نسبت به تأسیس شعب در شهر محل استقرار خود یا دیگر شهرها و مناطق آزاد کشور و همچنین در خارج از کشور به صورت خودگردان و با دریافت وجه شهریه از داوطلبان اقدام نمایند.

* معرفی اصلاحات ساختاری پردیس های خودگردان

سه اصلاح ساختاری برای پردیس های خودگردان مطرح شده است که در ادامه تشریح می شوند.

زمان زیادی است که وزارت علوم اصلاح ساختار پردیس های خودگردان دانشگاه ها را در برنامه خود دارد ولی به دلیل وجود نظرات مختلف هنوز به جمع بندی کامل در این زمینه دست نیافته اند. نخستین موضوع مورد بحث در روند اصلاح ساختار پردیس های خودگردان نحوه پذیرش دانشجویان در پردیس های خودگردان می باشد. مسئولان آموزش عالی کشور بر این باور هستند که روند پذیرش دانشجویان این واحدها باید از طریق دانشگاه ها و در قالب آزمون های اختصاصی صورت بپذیرد.

مبحث دیگر در روند اصلاح ساختار پردیس های خودگردان دانشگاه ها مدارک فارغ التحصیلان پردیس ها می باشد که بایستی مدارک فارغ التحصیلان این واحدها همانند دیگر فارغ التحصیلان دانشگاهی باشد و یا در نهایت مدارک به صورت ویژه برای فارغ التحصیلان این مراکز صادر گردد.

همچنین پیشنهاد دیگری برای اصلاح ساختار پردیس های خودگردان از طرف وزارت علوم مطرح شده است که بر پایه آن دوره های آموزشی پردیس های خودگردان دانشگاه ها می بایست با همکاری یک دانشگاه خارجی به اجرا در بیاید، البته هنوز موارد اختلاف و نظرات متنوعی مطرح است که نتیجه قطعی هنوز صادر نشده است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...