چگونه درس خواندن برای کنکور سراسری

چگونه درس خواندن  برای کنکور سراسری

آرزوی هر دانش آموزی است که در کنکور موفق شود  و با رتبه ای عالی به دانشگاه دلخواهش وارد شود، در این متن شما و والدینتان را، راهنمایی می نماییم تا با توکل بر خدا به خواسته های خود دست پیدا کنید و پاسخ این سوال که چگونه برای کنکور درس بخوانیم را بیابید، توجه کنید که برای رسیدن به موفقیت باید روش مطالعه برای کنکور را یاد بگیرید.

در ادامه راهکارهایی برای اینکه چگونه برای کنکور درس بخوانیم و روش های مطالعه برای کنکور آموزش داده خواهند شد.

نکته ای که اکثر دانش آموزان از آن غافلند این است که منبع اصلی طرح سوالات کنکور سراسری کتاب درسی است، پس بالطبع بهترین منبع مطالعه دانش آموزان برای کنکور باید کتاب های درسیشان باشد، به دانش آموزان کنکوری موکدا توصیه می شود که در طول سال بیشترین بهره را از کلاس ها، معلمین و دانش آموزان زرنگ  ببرند.

برای افزایش سطح یادگیری به توصیه کارشناسلن مطالعه روزنامه وار ولی با دقت نسبی مباحث درسی که مقرر است تدریس شوند به افزایش میزان یادگیری و درک مفاهیمی که معلم آموزش می دهد کمک می کند. خوب و دقیق به درسی که معلم می دهد گوش فرا دهید و نکات مهم را یادداشت نمایید، در انتهای زمان کلاس تمام اشکالاتی که در ذهنتان هست را از آموزگار خود بپرسید و هرگز با اشکالاتی که در درس برایتان پیش آمده کلاس را ترک‌ نکنید چراکه بیشترین آمادگی مغز برای فهم پاسخ معلم به اشکالات همان ساعات اولیه بعد از فرآیند یادگیری است.(60 % یادگیری تا اینجا انجام شده است) و حالا 40 % بقیه همان خواندن مباحث تدریس شده توسط معلم در نزدیکترین زمان ممکن، یا به عبارتی همان روز در منزل است. خواندن درس هر روز در همان روز و ‌حل برخی تمرینات کلیدی برای تکمیل فرآیند یادگیری و تثبیت مطالب در ذهن دانش آموز بسیار مهم است، یادگیری به این شیوه بسیار تاثیرگذار و ‌با کیفیت است و مطالب به بهترین صورت ممکن در حافظه ثبت می شوند.

پس از تثبیت اولیه مطالب در ذهن نباید با این تفکر که مباحث یاد گرفته شده در ذهن به طور کامل پایدار می مانند از مرور خودداری نمود، دوره کردن دروس را  فراموش نکنید و به فردای روزی که فردای آن این درس ها را دارید موکول نمایید. حل تمرینات بیشتر و تست زنی را به جمعه ها و روزهای تعطیل موکول کنید، برخی مطالب (مثل لغت های زبان ، مترادف های فارسی، فرمول های ریاضی، تاریخ ادبیات وفیزیک)را نکته برداری و‌ خلاصه نویسی کنید و در وقت های مرده  به مرور بپردازید.

در نهایت موکدا توصیه می شود به متن کتاب ها اهمیت بدهید، چون که در طراحی سوال های کنکور از متن کتاب سوال های مفهومی طرح می گردد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...