بیکاری جمعیت تحصیل کرده

بیکاری 3/1 جمعیت تحصیل کرده

علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد در یک کار تحقیقاتی از بین 300 هزار نفری که برای شغل به موسسه های مختلف رفته اند حدود 100 هزار نفر آن ها از پذیرش شغل های موجود صرفنظر کرده اند و دلیل آن عدم تناسب بین منزلت شغلی و رشته تحصیلی آن ها در دانشگاه بوده است.

وی افزود که طبق آمارهای گرفته شده میزان بیکاری در بین دانش آموختگان دانشگاه ها دو برابر افرادی است که تحصیلات ندارند و این بیکاری در زنان بیشتر از مردان است.

وی اعلام کرد که بر اساس تحقیقات انجام گرفته 10 درصد حهت گیری اشتغال در استان های کشور مربوط به رشته های تحصیلی دانش آموختگان است و خروجی دانشگاه با شغل­های شناسایی شده تناسب بسیار کمی دارد.به عنوان مثال در قطبی که مرکز فعالیت پوشاک و نساجی است و دانشگاه دولتی و آزاد و دیگر دانشگاه ها در ان فعالیت می کنند توان جذب دانش اموختگان این مناطق را ندارند در واقع مهارت این شغل ها را ندارند.

وی ادامه داد که کشور باید به رشد اقتصادی 8 درصدی برسد و تحقق هر درصد نیازمند 100 هزار میلیارد تومان پول می باشد و با توجه به محدودیت های مالی تنها راه رسیدن این هدف افزایش بهره وری است.

وی تاکید کرد که نظام اداری آینده کشور اشتغال زیادی ندارد و به دلیل مهارتهای لازم برای آینده شغلی خود باید این مهارتها را توسط موسات دانش بنیان کسب کنند.

وی ادامه داد که باید در ساختار اموزش و نحوه اموزش بازنگری شود علی الخصوص در دانشگاه­ ها، وی اظهار کرد در سالهای اخیر هم در عرضه و هم در تقاضا با مشکلات مواجه بودیم و مردم به دلیل مسائل فرهنگی مجبور بودند از نان شب خود بگذرند تا فرزندانشان بتوانند در دانشگاه تحصیل کنند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.

توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...