صدور مجوز استخدام پانزده هزار دانشجو معلم

صدور مجوز استخدام پانزده هزار دانشجو معلم

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور روز چهارشنبه در نشست خبری در مشهد مقدس صدور مجوز ردیف استخدامی ۱۵ هزار دانشجو معلم را اعلام کرد.

خبرگزاری مهر: سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور روز چهارشنبه در نشست خبری در مشهد مقدس  صدور مجوز ردیف استخدامی ۱۵ هزار دانشجومعلم را اعلام کرد.

دکترمحمود مهرمحمدی درجمع خبرنگاران در سالن اجتماعات پردیس دانشگاه فرهنگیان مشهد با بیان اینکه فلسفه وجودی دانشگاه فرهنگیان تامین منابع انسانی نظام تعلیم و تربیت است  بیان کرد:در حال حاضر در این دانشگاه ۱۶ رشته در مقطع کارشناسی پیوسته تدریس می‌گردد.

ایشان افزودند:در کنار رشته های مورد نیاز  آموزش و پرورش که در این دانشگاه تدریس نمی شوند نیروهایی  که از طریق آزمون استخدامی جذب می‌شوند تحت آموزش یک ساله  در این مراکز قرار می گیرند. ‌

وی درخصوص چالش ها و مشکلاتی که در زمینه اقدامات و برنامه های دانشگاه های فرهنگیان در خراسان رضوی وجود دارد اطهار داشت:  در این استان مجموعا شش هزار دانشجو معلم در دو پردیس و چهار مرکز آموزش عالی تابعه مشغول به تحصیل هستند که پردیس های این استان شرایط مطلوب تری نسبت به سایر استان های کشور دارند.

آقای مهرمحمدی با بیان این مطلب که برنامه های زیرساختی در دست اقدام دانشگاه فرهنگیان نیازمند یک نگاه ملی و استانی است بیان کرد: امیدواریم با حمایت مسئولان این‌مشکل رفع شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان ‌کشور بیان داشت که بودجه  لازم برای احداث بناهای جدید را در اختیار نداریم و تمامی برنامه های این بخش براساس بودجه ادارات کل نوسازی تعریف می شود،  وی ادامه داد: متاسفانه در این بخش هم اتفاق خاصی را شاهد نبوده ایم و در مجموع درخواستی که از مسئولان استانی و کشوری داریم این است که برای هریک از واحدهای دانشگاهی ما در سال حدود یک میلیاردتومان اعتبار تخصیص داده شود.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص ‌تبدیل وضعیت استخدامی اساتید دانشگاه نیز اظهار داشت: این موضوع براساس شاخصه هایی که در زمینه جذب اعضا هیئت علمی وجود دارد بررسی می شود و اگرچه مسیری دشوار است اما این راه برای اساتید دانشگاه بسته نیست.

مهرمحمدی در زمینه عدم پرداخت حقوق به برخی از دانشجویان نیز گفت: مجوز ردیف استخدامی بیش از ۱۵ هزار دانشجوی این دانشگاه دریافت شده و قطعا با طی شدن مراحل قانونی زمینه پرداخت حقوق این دانشجویان فراهم می‌گردد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان این موضوع که تلاش میکنیم تا در طول دوران تحصیل معلمان، هویتی بر مبنای رشد و‌ توسعه حرفه ای در آن ها شکل بگیرد ادامه داد: معلمان باید سفیران تحول و تعالی در تعلیم و تربیت کشور باشند و بر همین اساس محصولات و خروجی دانشگاه فرهنگیان باید از ویژگی هایی که در این بخش مدنظر است برخوردار باشند.

مهرمحمدی با بیان این که ۹۸ واحد دانشگاهی در این بخش فعال هستند تصریح کرد: ما به دنبال تربیت معلم فکور هستیم تا با موقعیت های عملی و دشواری هایی که در جریان حضور در نهاد تعلیم و ‌تربیت با آن مواجه می شود با حرفه ای گری برخورد کند.

وی گفت: باید امیدوار باشیم ‌کسانی که به این عرصه قدم‌ می گذارند با عشق و میل باطنی به تعلیم و تربیت وارد دانشگاه فرهنگیان شده باشند اما به هر تقدیر تلاش می کنیم با ابزارها و وسائلی که در اختیار داریم در زمینه گزینش داوطلبان به اهداف موردنظرمان در بخش ورود نیرو به این دانشگاه برسیم.

وی با اشاره به این که در تشکیلات جدید دانشگاه ساختاری برای بالندگی حرفه ای اساتید و‌ کارکنان طراحی شده است اضافه کرد: ارتقا کیفیت خدمات به دانشجویان و بهره وری در عملکرد منابع دانشگاه ازاهداف پیش روی است.

آقای مهرمحمدی گفت: نگاه هویتی به تعلیم و تربیت و تربیت معلم موضوعی است که در سند تحول بنیادین مورد تاکید قرار گرفته است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.

توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...