تقلب دانشجویان به شیوه جدیدی مورد بررسی قرار می گیرد

 تقلب دانشجویان به شیوه جدیدی مورد بررسی قرار می گیرد

‌معاون دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم، رسیدگی به تقلب های دانشجویان در جلسه امتحان با توجه به اصلاحات صورت گرفته در شیوه نامه اجرایی آیین نامه شورای انضباطی انجام می گیرد.

دکتر ابوالحسن ریاضی افزود: بخشی که در این آیین نامه مورد بازنگری قرار گرفته «آیین رسیدگی» می باشد. از زمان تشکیل یک پرونده انضباطی تا صدور رای مسیر مشخصی  وجود دارد، اما طی این مسیر در دانشگاه های مختلف دچار پراکندگی است در نتیجه با بازبینی این بخش از آیین نامه یک قانون مدون برای بررسی اینگونه تقلبات و صادر کردن رای یکسان در دانشگاه ها  ایجاد شد.

وی با تصریح این موضوع که بازنگری انجام شده در حوزه تخلف و تنبیه نبوده است افزود: در واقع بازنگری تنبیهات در حوزه اجرایی امور در آیین نامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین می باشد و حوزه دانشجویی مسئولیتی در این بخش ندارد، بنابراین مجازات‌ها و تنبیه‌ها مورد بازنگری قرار نگرفته است بلکه شیوه‌نامه به صورت دقیق، جز به جز و با توجه به مصداق ها مورد بررسی قرار گرفته است.

‌ایشان خاطرنشان کردند، پیش نویس این شیوه نامه با تعامل هم جانبه با وزارت بهداشت و وزارت علوم صورت گرفته است و در حال حاضر این پیش نویس در انتظار امضای وزرای این دو وزارتخانه است که باید دقت نظرهای حقوقی انجام گیرد و امیدواریم برای ابلاغ در ترم تحصیلی آینده ابلاغ آماده شود.

دکتر ریاضی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در این شیوه نامه مورد بازبینی قرار گرفته است نحوه رسیدگی به انجام تقلب توسط دانشجویان در جلسه امتحان می باشد. در گذشته نحوه رسیدگی و صدور رای در این موارد با توجه به اظهارات ناظر امتحان انجام می شد که چندان معتبر نمی باشد. بنابراین این امر مورد بازنگری قرار گرفت و تاکید شد که برای اثبات این تخلف باید مدارک مستند از جمله صورت جلسه در جلسه امتحان، امضای آن و ضمیمه شدن مدرک تقلب به آن در نتیجه رای صادره و نمره گرفتن دانشجو تاثیرگذار می باشد.

معاون دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم در پاسخ به این سئوال که اگر تقلب از طریق لب‌خوانی صورت بگیرد چه برخوردی با متخلف می‌شود ، یادآور شد: در صورتی که تقلب از طریق لب‌خوانی صورت بگیرد از آنجایی که کمیته‌های تجدید نظر و شورای انضباطی در جلسه حضور نداشته اند و این امر مستدل نیست نمی‌توان گفت تقلبی صورت گرفته است. مگر اینکه این تخلف در دوربین مدار بسته دانشگاه ضبط شده باشد که در این صورت سی دی باید همراه این پرونده به شورای انضباطی مرکزی ارسال گردد.

 

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.

توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.


"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...