دانشجویان پزشکی تعطیلات نوروز ۹۵ را چگونه خواهند گذارند

دانشجویان پزشکی تعطیلات نوروز ۹۵ را چگونه خواهند گذارند

یکی از فعالیت‌هایی که در سال‌های اخیر بین دانشجویان برای سپری کردن ایام تعطیلی شهرت پیدا کرده است، اردوهای جهادی می باشد؛ اما ماهیت آن با اردوهای دانشجویی زمین تا آسمان متفاوت است.

دانشجویانی که یک ترم یا یک سال درس خوانده‌اند و خسته از تحصیل، نیاز به استراحت و تفریح دارند، برای شرکت در اردوهای جهادی سر و دست می‌شکنند؛ این دانشجویان در حالی که می‌توانند تعطیلات نوروز را در کنار خانواده باشند و یا از تعطیلات تابستان به عنوان یک فرصت شغلی و اقتصادی خوب استفاده کنند، به محروم ترین نقاط کشور که حتی از امکانات اولیه زندگی اعم از آب و برق و گاز محرومند سفر می‌کنند.

تصور اغلب دانشجویان و عموم مردم از اردوهای جهادی، فعالیت‌های عمرانی است در حالی که این فقط بخشی از فعالیت دانشجویان در اردوهای جهادی است و اهداف مختلفی در این اردوها دنبال می شود.

گروه های جهادی در قالب‌های گروه های فرهنگی، عمرانی و درمانی به مناطق محروم کشور سفر می‌کنند و با ساخت مدرسه، درمانگاه، مسجد، سالن ورزشی و برگزاری کلاسهای تربیتی و پرورشی برای کودکان و نیز ارائه خدامت درمانی به ساکنین منطقه در همان مدت چند روزه اعزام، سهم خود را با هموطن محروم خود قسمت می‌کنند.

یکی از گروه های جهادی که از نوروز امسال به فعالیت گسترده پرداخته است، قرارگاه جهادی امام رضا(ع) می باشد؛ این گروه با ایجاد قرارگاهی تاکتیکی در شهرستان‌های محروم استان خوزستان مثل خرمشهر، شادگان، آبادان و... با اعزام بیش از 3700 جهادگر در قالب گروه های فعالیتی همچون عمرانی، درمانی و فرهنگی گام اول خود  را در حوزه اردوهای جهادی برداشته است.

قرارگاه جهادی امام رضا(ع) فعالیت خود را با شعار "خرم_شهر_من" آغاز کرد و از جمله فعالیت‌های انجام شده توسط آن، بهسازی و مرمت بیش از 1200 واحد مسکونی ایتام و محرومین منطقه، ارائه خدمات پزشکی و دندانپزشکی به بیش از 1400 نفر از مردم خوزستانی و... است.

این قرارگاه همچنین اردوهای تابستانی خود را در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس واقع در دو استان غربی ایلام و کرمانشاه با شعار "از_چنگوله_تا_شاخ_شمیران" برگزار کرد.

گروه درمانی قرارگاه جهادی امام رضا(ع) از الان برای نوروز 95 ثبت نام خود را آغاز نموده است؛ دانشجویان علوم پزشکی در حال تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، تغذیه، مامایی، پرستاری و بهداشت می‌توانند برای حضور در اردوی جهادی نوروز 95 ثبت نام نمایند.

بر همین اساس مهلت ثبت نام در اردوی قرارگاه جهادی امام رضا(ع)  برای فعالیت در عرصه گروه درمانی تا 15 بهمن ماه می باشد.

دانشجویان متقاضی شرکت در این اردوی جهادی همچنین می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 77639766 و 09211443980 تماس حاصل فرمایند.

 جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.

توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...