سنوات تحصیل دانشجویان چند بار قبل از خدمت سربازی قابل تمدید است

سنوات تحصیل دانشجویان چند بار قبل از خدمت سربازی قابل تمدید است

 ریاست سازمان وظیفه عمومی ناجا، شرایط تمدید سنوات تحصیلی مشمولان خدمت دانشجو داخل و خارج از کشور را شرح دادند.

آقای سردار سید حمید صدرالسادات درباره شرایط تمدید سنوات تحصیلی مشمولان دانشجو  افزودند: برابر تبصره یک ماده ۳۳ قانون خدمت وظیفه عمومی، دانشجویان داخل و خارج از کشور برای تحصیل در مقطع کاردانی ۲. ۵ سال، کار‌شناسی پیوسته ۵ سال، کار‌شناسی و کار‌شناسی ارشد ناپیوسته ۳ سال، دکترای حرفه‌ای ۸ سال و دکتری تخصصی ناپیوسته ۶ سال مهلت تحصیل خواهند داشت.

ایشان افزودند : برابر تبصره دو ماده ۳۳ همین قانون اگر دانشجویان داخل کشور موفق به فراغت از تحصیل در مدت‌های تعیین شده نشوند، با ارائه نامه از دانشگاه محل تحصیل مبنی بر موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه با ادامه تحصیل مشمول همراه تعداد واحدهای باقیمانده وی و در صورت داشتن شرایط فراغت از تحصیل تا دو ترم (یک سال تحصیلی) مدت سنوات تحصیلی اولیه تمدید خواهد شد و پس از آن نیز از یک سال مهلت معرفی برای تعیین تکلیف خدمت وظیفه عمومی برخوردار خواهند شد.

آقای صدرالسادات درباره تحصیل دانشجویان خارج از کشور گفتند: چنانچه این دسته از دانشجویان نتوانند در مهلت سنوات تحصیلی اولیه تعیین شده فارغ التحصیل شوند، با ارائه درخواست از وزارت علوم یا وزارت بهداشت به مرکز وظیفه عمومی تهران بزرگ، خواهند توانست در صورت داشتن شرایط از تمدید یک ساله سنوات تحصیلی اولیه بهره‌مند شوند و پس از آن نیز به مدت یک سال مهلت دارند تا وضعیت خدمت سربازی خود را مشخص کنند.

ایشان اظهار داشتند: مهلت ارائه درخواست برای تمدید سنوات تحصیلی حداکثر تا ۶ ماه بعد از اتمام سنوات تحصیلی اولیه بوده و چنانچه مشمولان بعد از آن اقدام کنند به درخواست آنان ترتیب اثری داده نخواهد شد.

آقای سردار صدر السادات با اشاره به اینکه مشمولان دانشجو خارج از کشور که از معافیت تحصیلی برخوردار هستند می‌بایست مدیریت زمان تحصیل خود را بدست گرفته که پس از فراغت از تحصیل بتوانند قبل از پایان فرصت یکسال خود را به نظام وظیفه محل سکونت معرفی کنند، ادامه دادند: این افراد باید تایید مدرک تحصیلی خود را از وزارت علوم یا وزارت بهداشت اخذ کرده تا وارد غیبت نشوند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.

توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...