تعاملات دانشگاه‌های علوم پزشکی با آسیای شرقی و آمریکای جنوبی آغاز شد

تعاملات دانشگاه‌های علوم پزشکی با آسیای شرقی و آمریکای جنوبی آغاز شد

تعاملات دانشگاه‌های علوم پزشکی با دانشگاه‌های دور دست در آمریکایی شمالی، آمریکای جنوبی، استرالیا و آسیای شرقی شروع شد.

نیما رضایی، مشاور امور بین‌الملل معاونت آموزشی وزارت بهداشت به اراده و تصمیم وزارت بهداشت در افزایش تعاملات بین‌المللی اشاره کرد و از ماموریت گرایی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی جهت هدفمند کردن تعاملات با دانشگاه‌های دور دست در آمریکایی شمالی، آمریکای جنوبی، استرالیا و آسیای شرقی خبر داد.

رضایی خاطر یادآور شد: این به معنای محدود کردن فعالیت‌های بین المللی دانشگاه‌ها نیست اما با مشخص کردن خط و خطوط به دانشگاه‌ها کمک می‌نماید که دید وسیعتری نسبت به فعالیت‌ها و ارتباطات بین المللی داشته باشند که در این راستا کتابی در معاونت آموزشی وزارت بهداشت تنظیم گردیده است.

وی اضافه کرد: به منظور معرفی صحیح از فعالیت‌های معاونت آموزشی وزارت بهداشت در عرصه بین الملل و همچنین وسیعتر شدن فضای فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه‌های علوم پزشکی سایت معاونت آموزشی به زبان انگلیسی در آینده‌ای نزدیک رونمایی می‌گردد.

مشاور امور بین‌الملل معاونت آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تنظیم بسته‌ای بنام بین‌المللی سازی آموزش علوم پزشکی در بسته‌های طرح تحول و نوآوری علوم پزشکی توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت از Education Iran به عنوان یکی از فعالیت‌های در نظر گرفته شده برای این بسته یاد کرد و گفت در این سامانه که مدیریت آن با وزارت بهداشت است، با همه دانشگاه‌های علوم پزشکی مکاتباتی جهت واگذاری این سیستم انجام شده است .

رضایی با اشاره به بحث اعتباربخشی بین المللی، از انعقاد تفاهم نامه با موسسات خارج از کشور به منظور تائیدیه آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و خاطر نشان کرد در این طرح در تمام ۱۰ منطقه آمایشی در فاز اول یک تعداد از دانشگاه‌هایی که در بحث فعالیت‌های بین‌المللی اقدامات مثبت و خوبی را انجام داده اند انتخاب شده و برنامه ریزی‌های لازم در جهت تسریع این امر به عمل آمده است.

رضاییاضافه کرد: در حال حاضر ۲۰۵ برنامه به زبان انگلیسی آماده شده که از این تعداد ۸۵ برنامه فوق تخصصی، تخصصی و فلوشیپ و ۳۰ برنامه علوم پایه در حال نهایی شدن و ۶۶ برنامه علوم پایه، ۱۲ برنامه دندانپزشکی و ۱۲ برنامه داروسازی هم نهایی شده است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.

توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...