کسب رتبه اول علمی منطقه خاورمیانه توسط ایران

کسب رتبه اول علمی منطقه خاورمیانه توسط ایران

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به اهتمام وزارتخانه علوم و فناوری  برای کاربردی کردن پژوهش ها اشاره کرد و گفت: به همین منظور انعقاد تفاهم نامه ای بین وزارتخانه علوم و فناوری  و  وزارت دفاع صورت گرفت که بر اساس مفاد آن آن یک هزار و یکصد پروژه این وزارت توسط دانشگاه ها اجرا خواهد شد.

دکتر وحید احمدی به سایر تفاهم نامه هایی که میان وزارت علوم و سایر وزارت خانه ها برای انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی منعقد شده اشاره کرد و اظهار نمود: انعقاد قرارداد با وزارت نفت در مورد شدت برداشت ها از مخازن نفتی در 20 میدان نفتی در سال گذشته و 12 پروژه در زمینه صنایع پایین دستی در سال جدید و تفاهم نامه همکاری با وزارت نیرو برای انجام پروژه های مشترک را مثال هایی از تلاش های صورت گرفته  عنوان نمود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین قراردادهایی با وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست، هوا و فضا و... در راستای کاربردی کردن پژوهش ها منعقد شده است.

احمدی واگذاری طرح های کلان ملی به بخش های دانشگاهی در راستای کاربردی کردن هرچه بیشتر پژوهش ها را از اولویت های وزارت علوم دانست و یادآور شد: ارتباط با صنعت یکی از راه هایی است که می تواند در کاربردی کردن پژوهش ها بسیار اثرگذار باشد.

احمدی در ادامه سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی را اکنون کمتر از نیم درصد اعلام کرد و گفت: براساس قانون برنامه پنجم توسعه این مقدار تا پایان امسال باید به سه درصد برسد.

وی در ادامه به رتبه اول ایران در تولید علم در منطقه خاورمیانه و 16 در دنیا اشاره کرد و بیان نمود: اکنون سهم محققان ایرانی از تولید علم در دنیا 1.56 درصد می باشد و همچنین خواستار برنامه ریزی مناسب برای حضور اساتید ایرانی در مجامع بین المللی شد و اضافه نمود: چاپ مقالات فراوان استادید ایرانی در مجالات ISI نشانگر هوش و نبوغ بالای آنان است.

معاون وزیر علوم همچنین از موافقت دولت برای رسیدن سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی به سه درصد تا انتهای برنامه ششم توسعه خبر داد و از رسیدن این سهم در سال آینده به یک درصد ابراز امیدواری کرد .

معاون وزیر علوم در خصوص تقسیم بندی دانشگاه ها و مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری به 9 منطقه اظهار داشت: این اقدام با هدف ایجاد ارتباط بیشتر با مجموعه مراکز انجام شده است  و افزود: ما به این مساله اعتقاد داریم که با تشویق مراکز دانشگاهی به انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی می توانیم جایگاه علمی خود در جهان را بهبود  و ارتقا ببخشیم

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.

توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...