تغییرات جذب و پذیرش دانشجویان دکترای تخصصی اخلاق پزشکی

تغییرات جذب و پذیرش دانشجویان دکترای تخصصی اخلاق پزشکی

معاونت آموزشی وزارت بهداشت و نائب رئیس شورای عالی اخلاق پزشکی گفت: در دومین جلسه شورای عالی اخلاق پزشکی کشور موضوع برنامه آموزشی دکترای تخصصی اخلاق پزشکی و فلوشیپ اخلاق زیست پزشکی مطرح گردید و ضمن آن طرح ها و تصمیماتی در خصوص نحوه پذیرش و جذب دانشجویان در این مقطع اتخاذ نمودند.

آقای دکتر باقر لاریجانی اظهار داشتند که: با استناد به موارد مصوب شورای عالی اخلاق پزشکی، فوراً برنامه ریزی لازم برای برگزاری دوره های فلوشیپ اخلاق زیست پزشکی با گرایش های مختلف ویژه اعضای هیات علمی فعلی دانشگاه ها انجام شد.

نائب رئیس شورای عالی اخلاق پزشکی در ادامه بیان نمود: درحال حاضر دانشجویان دکترای تخصصی اخلاق پزشکی تنها از میان دانش آموختگان رشته های دکترای عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی جذب خواهند شد، گفتند: از این پس کسب حداقل 50 درصد نمره هم در آزمون کتبی و هم در آزمون شفاهی از شروط اصلی پذیرش در این دوره خواهد بود و در بخش شفاهی 60 درصد نمره داوطلبان به مواردی مانند قدرت تجزیه و تحلیل مفاهیم علمی، قدرت بیان و توانایی انتقال مطالب علمی و  سایر موارد اختصاص می یابد، تقویت زیرساخت تئوریک دانش آموختگان رشته اخلاق پزشکی یکی از مواردی است که موجب ارتقاء دانش این عزیزان می گردد، لذا در نظر است به منظور تقویت بعد نظری آموزش این رشته از منابع به روز بومی و بین المللی در برنامه درسی بهره برداری شود.

آقای دکتر لاریجانی اضهار داشتند: در کنار بعد نظری، تقویت مهارت های عملی دانش آموختگان از اهمیت بسزا و بسیاری  برخوردار خواهد بود و در این راستا ساماندهی دوره کارآموزی دانشجویان از مواردی است که در مورد آن برنامه ریزی بعمل آمده است.

نائب رئیس شورای عالی اخلاق پزشکی در ادامه سخنانش افزود: باتوجه به لزوم حفظ جامعیت در آموزش دانشجویان رشته دکترا تخصصی اخلاق پزشکی، لازم است دوره کارآموزی دانشجویان در محیط های بالینی به صورت رسمی و با ذکر دقیق مدت حضور و شرح وظایف و بخش های مورد نظر در برنامه آموزشی ذکر گردد.

ایشان با اشاره به اینکه کمیته های متعددی در حوزه های مرتبط با اخلاق پزشکی وجود دارد ادامه داد: تعدادی از این کمیته ها از جمله کمیته های اخلاق در پژوهش و کمیته های اخلاق بیمارستانی درون دانشگاه ها و برخی نیز مثل کمیته های نظام پزشکی و پزشکی قانونی در سازمان های ذیربط فعالیت دارند و لازم است این کمیته ها به عنوان بخشی از برنامه کارآموزی دانشجویان قرار بگیرند.

آقای دکتر لاریجانی در بیانی دیگر گفتند، کارآموزی دانشجویان دکترای اخلاق پزشکی در عرصه های خاص اجتماعی مانند اردوگاه های مهاجرین، موسسات خدمات افراد آسیب پذیر، زندان ها، کمپ های ترک اعتیاد را از جمله برنامه هایی ذکر نمود که برای ارتقاء آموزشی دوره دکترای تخصصی اخلاق پزشکی مدنظر قرار گرفته شده اند.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

 

 

 

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...