1000 عضو هیئت علمی در دانشگاه فنی و حرفه ای

1000 عضو هیئت علمی در دانشگاه فنی و حرفه ای

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به فرایند تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای با اعضای هیئت علمی اظهار نمود: تا پایان سال حدود 1000 عضو هیئت علمی فنی خواهیم داشت.

دکتر مسعود شفیعی در مراسم طرح تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اعضای هیئت علمی با اشاره به انتقال دانشگاه فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم بیان نمود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای از زیر مجموعه وزارت آموزش پرورش خارج شد و به وزارت علوم ملحق شد، اما هنوز ساختار وزارت آموزش و پرورش را حفظ کرده و مرکب از مدرس، هنر آموز، دبیر و غیره می باشد، در صورتی که کادر آموزشی دانشگاه‌ها شامل مربی، استادیار، دانشیار و استاد تمام می‌شود.

وی به فرایند تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اعضای هیئت علمی اشاره کرد و افزود: این تطبیق باعث ارتقای انگیزه کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای شده است و حفظ پسوند فنی در درجات علمی افراد نشان دهنده مهارت محور بودن آنها است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه این دانشگاه دارای 1200 تا 1300 کادر آموزشی در سراسر ایران است اضافه کرد: طبق مصوبه هیئت امنا همه این افراد به جز حدود 200 نفر که رشته‌های آنها مناسب دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیست تطبیق داده می‌شوند.

تطبیق هزار نفر از کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به هیئت علمی

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به فرایند تطبیق کادر آموزشی این دانشگاه با اعضای هیئت علمی گفت: تا پایان سال حدود 1000 عضو هیئت علمی فنی خواهیم داشت.

دکتر شفیعی در ادامه در مورد شرایط عضویت در هیئت علمی گفت: وزارت علوم و هیئت امنا تاکید کرده‌اند که 30 سال فعالیت برای مربی و استادیار ضروری بوده و افراد پس از 30 سال بازنشسته می‌شوند. البته کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای باید توجه داشته باشند که تطبیق با اعضای هیئت علمی اجباری نبوده و افراد می‌توانند مدرس یا کادر آموزشی باقی بمانند. اما اگر اعضای هیئت علمی شدند وزارت علوم اجازه نمی‌دهد که بیش از 30 سال فعالیت نمایند.

جذب اعضای هیئت علمی فنی و حرفه‌ای از طریق وزارت علوم

دکتر شفیعی در مورد نحوه جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای توضیح داد:‌جذب اعضای هیئت علمی برای دانشگاه فنی و حرفه‌ای توسط فراخوان جذب وزارت علوم انجام می‌شود. پس از اینکه وزارت علوم فراخوان جذب اعضای هیئت علمی را اعلام کرد و افراد در این فراخوان شرکت کردند در صورت اینکه شرایط دانشگاه فنی و حرفه‌ای را داشته باشند جذب دانشگاه می‌شوند. طبق برنامه 30 درصد اعضای هیئت علمی باید در مقطع دکترا و 70 درصد آنها در مقطع کارشناسی ارشد باشند. افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند باید سه سال سابقه فنی داشته باشند.

دکتر شفیعی با تاکید بر اینکه طبق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اعضای هیئت علمی به معنای ارتقاء نیست بیان نمود: امیدوارم این فرایند تا پایان سال تمام شود و احکام کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای قبل از پایان سال تبدیل به اعضای هیئت علمی شود. اما تا زمانی که وزارت علوم موافقت نکند نمی‌توانیم حکم را صادر کنیم.

وی با بیان اینکه برای تطبیق دو شرط مدنظر قرار دارد اظهار داشت: شرط اول این است که افراد قبل از تاسیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای، کادر آموزشی بوده باشند و شرط دوم اینکه زمانی که فنی و حرفه‌ای تبدیل به دانشگاه شد این افراد در کادر آموزشی باقی مانده باشند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه رشته تحصیلی برخی اعضای کادر آموزش در ماموریت دانشگاه وجود نداشته است گفت: البته شرایط این افراد در دست بررسی قرار دارد و در جلسه هیئت امنایی که در اسفندماه یا اوایل فروردین تشکیل می‌شود به وضعیت آنها رسیدگی خواهد شد.

افزایش حقوق اعضای هیئت علمی از سال آینده

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در ادامه در مورد حقوق افراد اظهار کرد: حقوق امسال تغییری نخواهد داشت و افزایش حقوق از سال آینده صورت می‌گیرد.

همچنین افراد باید توجه داشته باشند که هنگامی که تبدیل به عضو هیئت علمی می‌شوند از دیدگاه وزارت علوم وظایفی دارند البته از افراد انتظار ارائه مقالات ISI وجود ندارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای دارای دو طیف هیئت علمی است گفت: یک طیف افرادی که کادر آموزشی بوده و تبدیل به هیئت علمی فنی شده‌اند و طیف دیگر افرادی که از قبل هیئت علمی بوده و ما ترجیح می‌دهیم که این افراد هم هیئت علمی فنی شوند اما بار موظف باید مشابه باشد.

بودجه دانشگاه فنی و حرفه‌ای مطلوب نیست

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در ادامه به بحث بودجه با تاکید بر اینکه بودجه دانشگاه فنی و حرفه‌ای به میزان مطلوب نیست اشاره کرد و گفت: میزان بودجه دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سال 92، 250 میلیارد تومان بود که این مبلغ در سال 93 به 350 میلیارد تومان افزایش یافت اما جمع هزینه‌های حقوق قراردادی، رسمی، پیمانی، غذا، حق التدریس، 380 میلیارد تومان شد یعنی 30 میلیون تومان بیش از بودجه‌ای که به ما اختصاص یافته بود هزینه کردیم.

دکتر شفیعی ادامه داد: به همین دلیل درخواست کردیم که بودجه دانشگاه فنی و حرفه‌ای سرانه‌ای شود. این دانشگاه دارای 180 هزار دانشجو است که اگر به هر دانشجو 3.5 میلیون تومان بودجه اختصاص یابد به طور کلی بودجه دانشگاه 6 میلیارد تومان خواهد بود یعنی بودجه ما حداقل باید دو برابر شود.

ادغام معاونت فرهنگی و دانشجویی

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در پایان همچنین از تغییر ساختار تشکیلاتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای خبر داد و افزود: معاونت دانشجویی و معاونت فرهنگی دانشگاه با یکدیگر ادغام شدند و معاونت جدیدی برای نظارت بر بودجه و توسعه راه اندازی شده است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.

توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...