تکذیب خصوصی سازی مدارس

تکذیب خصوصی سازی مدارس

وزیر آموزش و پرورش از مطرح شدن موضوعاتی از قبیل خصوصی سازی مدارس توسط آموزش و پرورش انتقاد کرد و بیان نمود: آنچه اکنون در کمیسیون آموزش مجلس در حال بررسی و طی مراحل است، لایحه دائمی شدن مدارس غیر دولتی است و خصوصی سازی مطرح نیست.

علی اصغر فانی در مراسم گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش گفت در بسیاری از مناطق دور افتاده کشور، تنها نماینده حاکمیت آموزش و پرورش است و پرچم جمهوری اسلامی بر فراز مدارس در این مناطق برافراشته است و اضافه کرد: آموزش و پرورش در طول تاریخ همواره با کسری بودجه‌ مواجه بوده و ما هم آنرا قبول داریم، امسال بودجه آموزش و پرورش 24 هزار میلیارد تومان بوده است ، این در حالی است که ماه گذشته بیش از 2000 میلیارد تومان بابت حقوق پرسنل پرداخت کرده ایم و اگر بخواهیم این مبلغ را به کل ماه‌های سال تعمیم دهیم در واقع 24 هزار میلیارد تومان حقوق داده‌ایم و برای سایر فعالیت‌هایمان هیچ بودجه‌ای نداشته ایم.

وزیر آموزش و پرورش به هزینه‌های جاری 105 هزار مدرسه نیازمند اعتبار اشاره کرد و گفت: همیشه کسری بودجه داریم و گاهی اوقات در رسانه‌ها و در مجلس از وزیر انتقاد می‌کنند که چرا مطالبات را پرداخت نکرده است، باید از آنها پرسید شما چقدر بودجه داده‌اید که حالا انتظار دارید؟ هرچه می‌دهید هم آنقدر باید انتظار داشته باشید.

فانی در ادامه صحبتهایش گفت: مدیریت بر منابع آموزش و پرورش یک مسئله بسیار مهم است، البته دولت بدون کمک مردم نمی‌تواند امور جاریش را پیش ببرد. یک اصل اساسی در آموزش و پرورش توسعه مشارکت‌ها است.

فانی با بیان اینکه اجرای آموزش همگانی بر اساس قانون اساسی بر عهده دولت است و ما از امکانات دولت، دستگاه‌ها و مردم برای اجرای اصل 30 قانون اساسی استفاده می‌کنیم اظهار نمود: لایحه دائمی شدن مدارس غیر دولتی اکنون در مجلس در دست بررسی است و مراحل بررسی و تصویب قانون دائمی کردن مدارس غیر دولتی در کمیسیون آموزش مجلس در حال طی شدن است و انشالله در صحن علنی به نتیجه خواهد رسید.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های اعلامی ما توسعه مشارکت‌ها ست و ذیل آن کارهای مختلفی انجام داده ایم که تفاهم نامه با بیش از 25 دستگاه از جمله آنهاست گفت: در همین راستا منابع فراوانی جذب کرده‌ایم و تقویت شوراها را دنبال می‌کنیم. قانون شوراهای آموزش و پرورش یک قانون مترقی است که از سال 77 تصویب شده و 22 سال از عمر آن می‌گذرد و ابعادی دارد که هنوز به آن وارد نشده ایم.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.

توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

 

 

 

اخبار مرتبط

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...