استفاده از پتانسیل دانشجویان کارشناسی‌ در حوزه پژوهش

استفاده از پتانسیل دانشجویان کارشناسی‌ در حوزه پژوهش

معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم یادآور شد: باید از پتانسیل زیاد 4 میلیون نفر در حوزه کارشناسی برای امر پژوهش استفاده شود.

آقای دکتر وحید احمدی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم اظهار نمود: ارتباط با صنعت یکی از راه‌ حل هایی است که می‌تواند در کاربردی کردن پژوهش‌ها بسیار اثر گذار باشد، اکنون آموزش و پژوهش در دانشگاه‌های  کشور در مرحله گذار است و تا به صورت جدی وارد چرخه علم، فناوری و تولید ثروت شود زمان بر است، اما این امر خطیر با ابلاغ سیاست‌های کلان مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری آغاز شده است.

ایشان اظهار داشتند: با این تغییر شاهد ورود دانشگاه‌ها به تصمیم سازی‌های بزرگ مملکت و نظام توسعه خواهیم شد، امروزه دیگر ماموریت دانشگاه‌ها انتقال علوم از استاد به دانشجو نیست بلکه محوریت در  حوزه پژوهش، فناوری و به خصوص ارتباط با صنعت است که دانشگاه‌های مهم دنیا به این سمت رفته اند و این رویه امید به اشتغال بیشتری در دانشجویان ایجاد کرده و دانش آموختگان این دانشگاه‌ها راحت تر جذب بازار کار می شوند.

آقای احمدی در ادامه بیان نمودند: در این بین نباید از ارتباط با مراکز رشد و استفاده از ظرفیت آنها غافل شویم و موضوع مهم دیگری که توجه به پژوهش در حوزه کارشناسی است، زیرا از جمعیت 4/8 میلیون نفری دانشجویان کشور حدود 4 میلیون نفر در حوزه کارشناسی هستند که پتانسیل زیادی در حوزه پژوهش و نوآوری خواهند داشت.

ایشان در پایان سخنان خود یادآور شد: ایران در تولید علم در منطقه خاورمیانه رتبه اول و در دنیا رتبه 16 را دارد و اکنون سهم محققان ایرانی از تولید علم در دنیا 1/56  درصد بوده است، از آنجا که چاپ مقالات فراوان استادان ایرانی در مجلات نشانگر هوش و نبوغ بالای آنان است، که باید برای حضور استادان ایرانی در مجامع بین المللی برنامه‌ریزی صحیح و دقیقی صورت بگیرد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...