استفاده از پتانسیل دانشجویان کارشناسی‌ در حوزه پژوهش

استفاده از پتانسیل دانشجویان کارشناسی‌ در حوزه پژوهش

معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم یادآور شد: باید از پتانسیل زیاد 4 میلیون نفر در حوزه کارشناسی برای امر پژوهش استفاده شود.

آقای دکتر وحید احمدی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم اظهار نمود: ارتباط با صنعت یکی از راه‌ حل هایی است که می‌تواند در کاربردی کردن پژوهش‌ها بسیار اثر گذار باشد، اکنون آموزش و پژوهش در دانشگاه‌های  کشور در مرحله گذار است و تا به صورت جدی وارد چرخه علم، فناوری و تولید ثروت شود زمان بر است، اما این امر خطیر با ابلاغ سیاست‌های کلان مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری آغاز شده است.

ایشان اظهار داشتند: با این تغییر شاهد ورود دانشگاه‌ها به تصمیم سازی‌های بزرگ مملکت و نظام توسعه خواهیم شد، امروزه دیگر ماموریت دانشگاه‌ها انتقال علوم از استاد به دانشجو نیست بلکه محوریت در  حوزه پژوهش، فناوری و به خصوص ارتباط با صنعت است که دانشگاه‌های مهم دنیا به این سمت رفته اند و این رویه امید به اشتغال بیشتری در دانشجویان ایجاد کرده و دانش آموختگان این دانشگاه‌ها راحت تر جذب بازار کار می شوند.

آقای احمدی در ادامه بیان نمودند: در این بین نباید از ارتباط با مراکز رشد و استفاده از ظرفیت آنها غافل شویم و موضوع مهم دیگری که توجه به پژوهش در حوزه کارشناسی است، زیرا از جمعیت 4/8 میلیون نفری دانشجویان کشور حدود 4 میلیون نفر در حوزه کارشناسی هستند که پتانسیل زیادی در حوزه پژوهش و نوآوری خواهند داشت.

ایشان در پایان سخنان خود یادآور شد: ایران در تولید علم در منطقه خاورمیانه رتبه اول و در دنیا رتبه 16 را دارد و اکنون سهم محققان ایرانی از تولید علم در دنیا 1/56  درصد بوده است، از آنجا که چاپ مقالات فراوان استادان ایرانی در مجلات نشانگر هوش و نبوغ بالای آنان است، که باید برای حضور استادان ایرانی در مجامع بین المللی برنامه‌ریزی صحیح و دقیقی صورت بگیرد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

اخبار مرتبط

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...