وزارت آموزش و پرورش مسئول مراکز پیش‌دبستانی‌

وزارت آموزش و پرورش مسئول مراکز پیش‌دبستانی‌

‌نماینده مردم رشت در مجلس اظهار نمود: نظارت کافی بر روی فعالیت مدارس غیردولتی استانی وجود ندارد، همچنین مسئولیت مراکز پیش‌دبستانی‌ باید به وزارت آموزش و پرورش واگذار ‌شود و این وزارت مسئول مراکز پیش‌دبستانی‌است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بین سازمان بهزیستی و وزارت آموزش و پرورش ابهامی برای مراکز پیش‌دبستانی‌وجود دارد، یادآور شد: تاکنون مشخص نبود مسئولیت آموزش کودکان چهار و پنج ساله با سازمان بهزیستی است یا وزارت آموزش و پرورش، که بر اساس سند تحول و نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار است طبق این لایحه مسئولیت آموزش کودکان چهار و پنج ساله پیش دبستانی را به وزارت آموزش و پرورش واگذار نماییم.

جبار کوچکی‌نژاد در خصوص روند بررسی لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، گفت: تاریخ اجرای آزمایشی پنج ساله اداره مدارس غیردولتی به اتمام رسیده بود، بدین منظور برای ادامه روند ان طرحی جهت اصلاح ارائه نمودیم که شورای نگهبان آن را رد و اعلام کرد دولت باید در این خصوص لایحه ارائه کند و ارائه طرح از سوی مجلس قابل پذیرش نیست، از این رو لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی از سوی دولت به مجلس ارائه شد که بر همین اساس اصلاحاتی را در کمیسیون روی آن انجام داده و به تصویب رساندیم.

وی افزود: در این لایحه که اکنون به تصویب کمیسیون آموزش رسیده و منتظر ارائه در صحن علنی مجلس است، مواردی رعایت شده که به اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی یاری می رساند.

کوچکی‌نژاد به برخی از مواد مذکور در لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی اشاره نمود و گفت: براین اساس قرار شد مراکز علمی، آموزشی و پرورشی غیردولتی از پرداخت مالیات معاف شده و همانند مراکز آموزشی دولتی از تخفیف برخوردار شوند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم در ادامه اظهار نمود: قرار شد برای حمایت از مراکز آموزشی غیردولتی صندوقی ، متشکل از نمایندگانی از شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت آموزش و پرورش، شورای عالی آموزش و پرورش،  مجلس شورای اسلامی و برخی مؤسسان مدارس غیردولتی تأسیس شود که 10 تا 50 درصد هزینه آموزش هر فرد از طریق آن تامین گردد.

از سوی دیگر سازمانی تحت عنوان سازمان مدارس غیردولتی سال‌ها پیش با مصوبه مجلس تشکیل شد اما فعالیت آن منحصر به پایتخت بود که به موجب لایحه مذکور قرار است در استان‌ها نیز فعال شود و این به آن جهت است که طبق گزارش‌های رسیده متوجه شدیم نظارت روی مدارس غیردولتی شهرستانی بسیار ضعیف است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...