820 هزار دانش‌آموز تحت پوشش بیمه دانش آموزی

820 هزار دانش‌آموز تحت پوشش بیمه دانش آموزی

معاون پشتیبانی و توسعه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران خبر از جزئیات بیمه دانش‌آموزی و اینکه 820 هزار دانش‌آموز تحت پوشش این بیمه هستند، داد.

بهارلو معاون پشتیبانی و توسعه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان‌تهران در خصوص بیمه دانش آموزان بیان نمود: تمامی دانش‌آموزان با پرداخت مبلغ اندک 7500 تومان در هنگام ثبت نام تحت پوشش بیمه دانش‌آموزی قرار می گیرند که بیمه طرف قراردادها، بیمه معلم است و امسال حدود 820 هزار نفر از دانش‌آموزان بیمه شده‌اند.

شرکت‌ طرف قرارداد تعهداتی دارد که موظف به اجرای آنها می‌‌‌باشد، اما یکی از مشکلاتی که ما در بحث بیمه داریم، عدم آگاهی کافی خانواده‌ها و دانش‌آموزان از جزئیات پوشش دهی این بیمه‌ ها است و آن‌ها در بسیاری از موارد به دلیل همین بی‌اطلاعی، حق و حقوق خود را پیگیری نمی‌نمایند.

آقای بهارلو بیان نمود: امسال در اقدامی مشترک با شرکت‌ بیمه، بحث اطلاع رسانی را در سطح مدارس دنبال می‌کنیم تا با ایجاد آگاهی بتوانیم خساراتی که از طریق حوادث و اتفاقات برای دانش‌آموزان رخ می‌دهد را جبران نماییم و از پتانسیل شرکت بیمه در این راستا استفاده می شود.

وی در خصوص سطح پوشش بیمه دانش آموزی گفت: یکی از موضوعات مهم در بحث بیمه، آگاهی از سطح پوشش آن است، خانواده‌ها باید بدانند این بیمه تا زمانی که فرزندشان دانش‌آموز است، آن‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد و فقط در داخل فضای آموزشی مشمول این نوع بیمه نمی‌شوند. روند هم به این شکل است که بعد از وقوع یک حادثه، ‌با فاکتورها و مدارک لازم باید به مدرسه جهت تایید مدارک مراجعه شود و سپس به اداره آموزش و پرورش که نماینده بیمه در آن‌جا حضور دارد، برده شود و ظرف مدت 15 روز آن خساراتی که دانش‌آموز مطالبه می‌کند( در صورت بررسی و تایید مستندات) به او پرداخت می گردد.

معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران یادآور شد: بیمه دانش‌آموزی با بیمه سلامت متفاوت است و تقریبا همه خانواده‌ها و بخصوص فرزندان آنها چه دانش‌آموز باشند، چه نباشند تحت پوشش بیمه سلامت هستند و مدرسه تنها دانش‌آموزان را برای جبران خساراتی که از طریق حوادث در طی دوران دانش‌آموزی اتفاق می‌افتد، آن‌ها را بیمه دانش‌آموزی می‌کند و موظف به تحت پوشش بردن دانش‌آموزان در بیمه سلامت نیست. 

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.


"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...