شروط جابه جایی دانشجو ایرانی از خارج به داخل کشور

شروط جابه جایی دانشجو ایرانی از خارج به داخل کشور

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان ضمن تشریح شروط جابه جایی دانشجو ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور به دانشگاه های داخل بیان نمود: به دلیل ظرفیت مازاد در مقطع کارشناسی شرایط انتقال در این مقطع آسان تر است.

دکتر ابوالحسن ریاضی در مورد شروط جابه جایی دانشجو ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور توضیح داد: دانشگاهی که دانشجو ایرانی در آن تحصیل می‌کند باید بر اساس اعتبار سنجی در سایت سازمان امور دانشجویان، دارای اعتبار علمی باشد، همچنین دانشجو حتما باید دانشجوی حضوری بوده و دانشجو نیمه حضوری و غیرحضوری جابه جا نمی‌شوند.

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با تصریح بر اینکه پیشرفت تحصیلی جزو شروط اصلی ثبت نام است بیان نمود: صرف ثبت نام و گذراندن تعدادی واحد در دانشگاه‌های خارج کافی نیست، بلکه مدت حضور و پیشرفت تحصیلی فرد نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی اظهار نمود: به دلیل ظرفیت مازاد در مقطع کارشناسی شرایط جابه جایی آسانتر است و شرایط جابه جایی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به دلیل رقابتی که اکنون در این مقاطع در دانشگاه‌های کشور و بین دانشجویان وجود دارد سخت تر می باشد.

دکتر ریاضی در ادامه سخنانش به آیین نامه موجود برای جابه جایی دانشجویان اشاره کرد و گفت: طبق آیین نامه و با توجه به رقابتی که در داخل کشور وجود دارد هم سطح بودن دانشگاه خارج و دانشگاه داخل جزو شروط جابه جایی دانشجو است، در واقع 13 دانشگاه برتر کشور فقط از دانشگاه‌هایی دانشجو می پذیرند که در رنکینگ سازمان امور دانشجویان دارای رتبه ممتاز باشند.

دکتر ریاضی با بیان اینکه دانشگاه‌های داخل به سه گروه "الف"، "ب" و "ج" تقسیم می‌شوند اضافه کرد: انطابق رنکینگ دانشگاه‌های خارج با این تقسیم بندی صورت می‌گیرد و چنانچه دانشگاه‌های خارج اعتبار نداشته باشند جابه جایی دانشجو صورت نمی‌گیرد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.


"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...