تمدید دوره پیش دانشگاهی طی دو سال آینده

تمدید دوره پیش دانشگاهی طی دو سال آینده

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از ادامه تحصیل دانش آموزان در دوره پیش دانشگاهی تا دو سال دیگر خبر داد.

مهدی نوید ادهم اظهار نمود: دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی سال تحصیلی آینده نیز همانندسایر دانش آموزان در مدرسه حضور خواهند یافت و به تحصیل خود ادامه می دهندد و مادامی که نظام جدید آموزشی به طور کامل اجرا نشود دوره پیش دانشگاهی حذف نخواهد شد.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش اضافه نمود: مراکز پیش دانشگاهی طی دو سال گذشته با دبیرستان ها ادغام شدند و به صورت مستقل به فعالیت نمی پردازند بلکه به صورت یک دوره از دوره های دبیرستان به فعالیت خود ادامه می دهند.

نوید ادهم همچنین خبر تغییر رشته های تحصیلی دانش آموزان از سال تحصیلی آینده را تکذیب نمود و اظهار داشت: دانش آموزان از سال تحصیلی آینده همچنان در شاخه نظری در چهار رشته ریاضی، انسانی، تجربی و معارف اسلامی و در شاخه هنرستانی در دو رشته فنی حرفه ای و کار دانش تحصیل خواهند نمود، البته رشته های تحصیلی فنی و حرفه ای از 43 رشته به 27 رشته کاهش خواهد یافت.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در ادامه سخنانش اضافه کرد: انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان از امسال در پایان پایه نهم تحصیلی و به صورت یک مرحله ای انجام می شود و تحصیل دانش آموزان در دبیرستان و هنرستان به مدت سه سال و در رشته های تخصصی انجام خواهد شد.

تغییرات دوره متوسطه دوم تحصیلی

وی از اضافه شدن برخی دروس مهارتی به درس های دانش آموزان دوره متوسطه دوم خبر داد و گفت: دانش آموزان دبیرستانی از سال تحصیلی آینده هفته ای 35 ساعت و هنرستانی ها هفته ای 40 ساعت در مدرسه تحصیل خواهند کرد.

ادهم از افزایش دروس دوره متوسطه دوم از سال تحصیلی آینده خبر داد و دروس افزوده  شده را به شرح ذیل اعلام نمود: درس انسان و مهارت زندگی در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم، دروس مدیریت خانواده و سبک زندگی، انسان و محیط زیست، سلامت و بهداشت، تفکر و سواد رسانه ای و کارگاه کارآفرینی و تولید به ترتیب دروسی هستند که برای افزوده شدن به دروس دوره متوسطه دوم و ایجاد تغییرات دوره متوسطه دوم تحصیلی در نظر گرفته شده اند، همچنین برای دروس آزمایشگاه فیزیک و شیمی دانش آموزان دبیرستانی کتابی جدا تالیف خواهد شد و در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و ساعات تدریس درس ادبیات فارسی برای پایه های دهم تا دوازدهم به چهار ساعت در هفته افزایش خواهد یافت.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش بیان نمود: کتاب های این دروس درحال تالیف و تدوین است و برای سال تحصیلی آینده چاپ شده و در اختیار دانش آموزان  گرامی قرار می گیرد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...