معرفی کشورهای مورد تایید وزارت علوم برای ادامه تحصیل دانشجویان

معرفی کشورهای مورد تایید وزارت علوم برای ادامه تحصیل دانشجویان

یکی ازرویدادهای مهم آموزش عالی در هفته  قبل می توان به ارائه لیست اداره کل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان اشاره داشت که در این لیست به معرفی۷۷ کشور مورد تایید وزارت علوم برای ادامه تحصیل پرداخته شده است .

براساس سطح بندی ذکر شده از لیس ارائه شده، دانشگاه‌های آذربایجان، قرقیزستان، قزاقستان، قطر، کویت، گرجستان، ارمنستان، تاجیکستان و ونزوئلا جزء کشورهایی بودند که دارای دانشگاه های ضعیف بوده. همچنین کشور امریکا و بعد از آن فرانسه دارای بیشترین دانشگاه گروه الف یا همان ممتاز هستند.

در بین کشورهای نام برده وضعیت دانشگاه‌های کشورهای عربی، از جمله کویت، قطر، بحرین، عمان، اردن، امارت متحده عربی، عربستان، عراق، مصر وضعیت مطلوبی نداشته و در سطح بندی صورت گرفته بیشتر دانشگاه‌های این کشورها در سطح ضعیف تری قرار دارند و تنها عربستان بر طبق لیست اعلام شده دارای دو دانشگاه ممتاز می باشد.

بعضی از دانشگاه‌ها دارای تنها یک رشته، مقطع و یا رشته های خاص مورد قبول اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم هستند، بنابراین متقاضیان تحصیل در خارج کشور، باید پیش از اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها از اعتبار رشته مورد نظرخود آگاه کافی کسب نمایند.

اداره کل دانش آموختگان همچنین تاکید دارد، چنانچه نام دانشگاه يا موسسه ای در فهرست دانشگاه‌ها و موسسات اعلام شده (اعم از معتبر و غير معتبر) منعکس نشده باشد، متقاضی باید اعتبار آن را از اداره کل امور دانش آموختگان استعلام نماید و بدون کسب آگاهی و پیگیری اقدام به اخذ پذیرش ننماید.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...