میزان تاثیر معدل دبیرستان در کنکور سراسری

میزان تاثیر معدل دبیرستان در کنکور سراسری

در کنکور سال نود و چهار، 25 درصد نمره داوطلبان کنکور و ورودی‌های دانشگاهی از سوابق تحصیلی متوسطه به دست آمد و برای سال آینده این رقم به30 درصد افزایش می یابد و در سال 96 سوابق تحصیلی از این درصدها بیشتر لحاظ خواهد شد.

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از تاثیر 30 درصدی سوابق تحصیلی در نمره کنکور از سال تحصیلی آینده خبرداد و اظهار داشت: امسال 25 درصد نمره داوطلبان کنکور و ورودی‌های دانشگاهی از سوابق تحصیلی متوسطه به دست آمد و برای سال آینده تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری95 به 30 درصد افزایش می یابد و در سال 96 سوابق تحصیلی از این درصدها بیشتر لحاظ خواهد شد.

 عبدالرسول عمادی در آئین تجلیل از دانش آموزان برتر و نخبگان علمی، ورزشی،  پرورشی، آموزشی و هنری شهرستان خمین گفت: کنکور برای ورود به دانشگاه ها باقی می ماند چرا که متقاضی برای برخی از رشته‌های تحصیلی بسیار است و بایستی متقاضیان با رقابت جذب این رشته‌ها گردند، اما به تدریج به سمت کاهش تاثیرآن خواهیم رفت چرا که برگزاری کنکور در یک روز و رقابتی این چنین گسترده، بسیار استرس زا است که در دهه اخیر در نظام آموزشی کشور تاثیر منفی و فشارهای روانی را در بین دانش آموزان به وجود آورده است.

وی اظهار کرد: امسال 25 درصد نمره داوطلبان کنکور و ورودی های دانشگاهی از سوابق تحصیلی متوسطه به دست آمد و تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95 به 30 درصد افزایش می یابد و در سال 96 سوابق تحصیلی بیشتر از این درصد ها لحاظ خواهد شد. تاثیر نمرات پیش دانشگاهی در کنکور سراسری سال آینده پنج درصد است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش خبراز استقرار پایه دهم تحصیلی در نظام آموزشی سال آینده داد و گفت: با استقرار پایه یازدهم و دوازدهم در سال های بعدی، در سال 97 مقطع پیش دانشگاهی به صورت رسمی در نظام آموزشی کشور برچیده خواهد شد.

عبدالرسول عمادی اظهارکرد: با اجرای کامل طرح آموزشی (شش ،سه ،سه ) تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون کنکور در سال 97 به 85 درصد افزایش می باید و ملاک بخش عمده کنکور با سوابق دوران تحصیلی سنجش و محاسبه می گردد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...