عدم تفاوت مدارک دانشجویان پزشکی دوره‌های مجازی

عدم تفاوت مدارک دانشجویان پزشکی دوره‌های مجازی

مدارک دانشجویان پزشکی دوره‌های مجازی با سایر دانشجویان تفاوتی ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور به راه‌اندازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: هدف بسته‌های آموزشی این است که تفاوتی بین دانشجویان آموزش‌های حضوری با دانشجویان آموزش‌های مجازی در شورای عالی برنامه‌ریزی وجود نداشته و مدرک دانشجویی که در سیستم مجازی تربیت می‌شود با دانشجوی حضوری فرق نداشته باشد.

دکتر سید ناصر استاد با تاکید بر اینکه دانشگاه مجازی بر اساس یک نیاز در سطح وزارت بهداشت به وجود آمده اند، گفت: دانشگاه‌های نسل جدید باید بخشی از آموزش خود را به صورت مجازی ارائه نمایند، در حال حاضر در اکثر دانشگاه‌های دنیا این مساله به روز شده است و دانشگاه‌های معتبر دنیا به جای توسعه فضای فیزیکی بخشی از آموزش خود را به صورت مجازی ارائه می نمایند.

دکتر سید ناصر استاد اضافه کرد: از یک سو بسیاری از فراگیران با شیوه سنتی و حضور در کلاس مشکل دارند و از سوی دیگر سیستم های الکترونیک در بین نسل جوان گسترش چشمگیری داشته است و همه این عوامل باعث شده آموزش در دنیا وارد فضای جدیدی گردد. در کشور ما نیز علاوه بر موارد ذکر شده، ضرورت های دیگری از جمله عدالت اجتماعی در آموزش، سطح متفاوت دانشگاه‌ها و کاهش هزینه های اضافی که در اقتصاد مقاومتی دارای اهمیت است مورد توجه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور به اقدامات دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمینه آموزش الکترونیکی اشاره کرد و افزود: بعضی از دانشگاه ها از سال های قبل در زمینه آموزش الکترونیکی اقداماتی انجام داده اند اما بسیاری از دانشگاه ها هیچ اقدامی در این زمینه نداشته اند.

از آنجایی که تعداد افرادی که می‌توانند در این فضا کار علمی انجام دهند کم است، برخی از محتواهایی که تولید می شود استاندارد نیست، بنابراین تلاش می شود علاوه بر فراهم کردن بستر مناسب، قوانین نیز تنظیم شده و یک بستر مناسب علمی و قانونی ایجاد شود تا آموزش از راه دور توفیق یابد.

استاد در ادامه افزود: تعداد زیادی از افراد گمان می‌کنند منظور از آموزش مجازی این است که یک دانشجوی پزشکی دروس را به صورت مجازی یا از طریق یک فیلم آموزش ببیند، در حالی که در بعضی از رشته‌ها بخشی از کار به صورت عملی است و حتی بعضی از رشته‌ها اصلا نمی‌تواند در این فضا قرار بگیرند، بنابراین این آموزش‌ها به صورت مختلط و مجازی - حضوری خواهد بود. به عنوان مثال، در دوره‌های دکتری 25 درصد کلاس‌های تئوری به صورت مجازی ارائه خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور از برگزاری آزمون‌های دوره‌های مجازی به صورت حضوری خبر داد و بیان کرد: تلاش این است که امتحانات بر اساس قانون به صورت حضوری برگزار ‌شود. درواقع سیستم مجازی یک سیستم تعاملی است که در آن استاد با دانشجو در ارتباط بوده و ساعت کلاس ها مشخص است، مراجعه به منبع اتفاق می افتد و به بیان بهتر، شاید زحمتی که یک استاد یا دانشجو در فضای مجازی می کشد چند برابر فضای حضوری باشد.

وی بر استفاده از امکانات موجود در دانشگاه ها برای دانشگاه مجازی تاکید نمود و گفت: قرار نیست همه برنامه ها توسط وزارت بهداشت تهیه شود، بسیاری از آموزش ها با نظر گروه‌های آموزشی در دانشگاه های منطقه تهیه می شود، یعنی، به غیر از رشته هایی که مختص فضای مجازی است قرار نیست طرح نویی ایجاد شود و همه امور طبق روالی که وجود دارد طی میشود.

ایشان از برگزاری آزمون پذیرش در دانشگاه مجازی زیر نظر مرکز وزارت بهداشت یا سازمان سنجش خبر دادند و اظهار داشتند: با توجه به ایجاد ظرفیت های خاص، افرادی که نمی توانند همه ماه ها در کلاس حضور یابند می‌توانند در این کلاس ها شرکت نمایند. در واقع پذیرش در این دانشگاه بر اساس آزمون وروردی است اما فضای آموزشی به این سمت می‌رود که ظرفیت های جدیدی ایجاد کند و انتظار داریم با آموزش مجازی در آینده نه چندان دور هر کس علاقه مند به آموزش عالی چه مجازی چه غیر مجازی است اگر حداقل استانداردهای لازم ورود را داشته باشد به دلیل نبود ظرفیت از تحصیل محروم نگردد..

استاد در خاتمه سخنانش در مورد مدرک فارغ التحصیلان از دانشگاه مجازی اظهار کرد: هم اکنون بسیاری از دانشگاه‌هایی که مجوز تربیت دانشجوی حضوری را دارند، دانشجوهای مختلط (حضوری - مجازی) تربیت می نمایند، البته در بسته‌های آموزشی، هدف رسیدن به این نقطه است که فرقی بین دانشجویانی که آموزش های حضوری دیده اند با دانشجویانی که آموزش های مجازی دیده اند در شورای عالی برنامه ریزی وجود نداشته باشد و مدرک دانشجویی که در سیستم مجازی تربیت می شود با دانشجوی حضوری هیچ تفاوتی نداشته باشد.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...