بین‌المللی شدن اولویت برنامه‌های دانشگاه تهران

بین‌المللی شدن اولویت برنامه‌های دانشگاه تهران

معاون پژوهشی دانشگاه تهران اظهار نمود: بین‌المللی شدن دانشگاه تهران در اولویت برنامه‌های در دست اجراست، در حال حاضر دانشگاه تهران ۱۰ درصد کل مقالات کشور را تولید می‌کند و ۵۷ تفاهم‌نامه بین‌المللی در سال ۹۳ منعقد شده است.

محمد رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه تهران با اشاره به برگزاری جشنواره پژوهش دانشگاه تهران در روز ۲۳ آذرماه اعلام نمود: تلاش مدیریت دانشگاه همواره بر این مسئله بوده است که مسائل پژوهشی به سمت حل نیازهای کشور گام بردارند، به طوری که در سال ۲۰۱۴ در نظام رده‌بندی شانگهای، دانشگاه تهران در رتبه ۳۰۱ تا ۴۰۰ بود ولی در سال ۲۰۱۵ رده شانگهای دانشگاه تهران، به ۲۰۱ تا ۳۰۰ رسید یعنی صد پله صعود داشته است.

همچنین در رده بندی QC هم صد پله صعود داشته ایم به طوری که از رتبه ۶۵۰ تا ۷۰۰ رده QC دانشگاه تهران به ۵۵۰ تا ۶۰۰ رسیده ایم.

رحیمیان ادامه داد: در پایگاه WOS تعداد مقالات دانشگاه تهران ۱۷ درصد رشد داشته است و به طور متوسط دانشگاه تهران ۱۰ درصد کل مقالات کشور را تولید می‌نماید.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران در بخش دیگر سخنانش افزود: در سال ۹۲ در پایگاه اسکوپوس 3000 مقاله داشته ایم که در سال ۹۳ با ۱۰ درصد پیشرفت به 3390 مقاله افزایش یافته است و در پایگاه ISI در سال ۹۱ تعداد 2826 مقاله داشته ایم که در سال ۹۲ به 3087 مقاله افزایش یافته است.

رحیمیان گفت: تعداد دانشجویان پسادکترا در دانشگاه تهران ۸۸ نفر می باشد که نسبت به پتانسیل این دانشگاه کم است و باید افزایش پیدا کند، همچنین تعداد پتنت های بین‌المللی دانشگاه تهران ۳۷ مورد می باشد و ۱۳ قرارداد بین‌المللی با اعتبار ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در سال گذشته منعقد شده است و ۵۷ تفاهم‌نامه بین‌المللی نیز به امضا طرف قرارداد با دانشگاه تهران رسیده است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر با متخصصين خانه مشاوره تماس حاصل نماييد.
توجه:در صورت شنیدن پیغام خطا و یا عدم برقراری ارتباط به علت شلوغی خطوط، کمی صبر نموده و مجددا تماس بگیرید.

"خانه مشاوره تحصیلی تلفنی ایرانیان " 
مشاوره دهنده تخصصی سوالات شما 
برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره 9099071013 تماس حاصل فرمایید
بدون پیش شماره از سراسر کشور
تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

جدیدترین اخبار

در صورت عدم برقراری ارتباط اینجا کلیک کنید
...تمامی حقوق محتوا مربوط به خانه مشاوره می باشد ...
... طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پیام آوران پارسیان ...